blank

Serpil Tuncer’in Yeni Öykü Kitabı

blank“Filler Ölüme
Yalnız Gider”
 
Serpil Tuncer’in
Yeni Öykü Kitabı
Çıktı
 
Serpil Tuncer’in yeni öykü kitabı “Filler Ölüme Yalnız Gider” Anatolia Kültür yayınlarından çıktı.
 
“Hikâyelerimiz ne zaman başlar, ne zaman biter? Doğduğumuzda mı, yaşarken mi yoksa öldükten sonra mı? Filler Ölüme Yalnız Gider, başlangıcına ve bitimine sınır konmamış hikâyelerden oluşuyor.
 
Kulaklarımıza gelen sesler kâh toprak altından kâh farazi âlemden kâh gerçek dünyadan gelmekte. Her biri bize dair sayısız detayı fısıldamakta; unutmayalım, önemseyelim diye!
 
Ölümden dönen bir genç kız, ölüme koşan bir kadınla yan yana… Sevenler, ayrılanlar, kavuşanlar, birbirini özleyenler, hüzünler, sevinçler, hayal kırıklıkları, umutlar; yine yan yana, yine iç içe… Tıpkı hayatın kendisi gibi her şey ve herkes bir arada…
 
Delice bir coşkuyla akıp duran hayat olanca görkemi ve albenisi ile sarar sarmalar bizi. Bir taraftan da bir yerlere, bir şeylere hazırlar. Filler Ölüme Yalnız Gider ’de işte bu hazırlığın ve coşkulu akışın ayrıntılarla örülü hikâyeleri anlatılıyor. Durup düşünmek ya da hikâyelerin müthiş seyrine dalmak ise birer tercihten ibaret!”
 
 
blankSerpil Tuncer; 1972 İstanbul doğumlu. ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümünden mezun olmuştur.
 
Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Araştırmalar Bölümünden “Neoliberal Bağlamda AKP İktidarının Kadın İstihdam Politikasının Medyaya Yansıması” başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.
 
Öykü ve şiirleriyle Dil ve Edebiyat, Yedi İklim, Aşkar, Mühür, Tay, Ihlamur, Birnokta, Kirpi, Lacivert, Mavi-Yeşil, ve Elif dergilerinde yer alan yazarın “Erik Ağacı “isimli şiir kitabı ile “Ekinoks Günleri”, “Mor Sokak Sakinleri”, “Büyülü Deniz”, “Kuşları Uğurlama Sanatı” ve “Filler Ölüme Yalnız Gider” isimli öykü kitapları bulunmaktadır.
 
Yüksek lisans çalışması da “AKP'nin Neoliberal Politikaları Bağlamında Kadın İstihdam Politikası” başlığı altında kitap olarak yayınlanmıştır.
 
Kendi çabalarıyla kurduğu Erik Ağacı Öykü Sitesi’nin editörlüğünü üstlenen yazar evli ve iki çocuk annesidir.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir