blank

Serpil Başaran’ın Üçüncü Resim Sergisi

blank“b’AKIŞ”
 
Serpil Başaran’ın
Üçüncü Resim Sergisi 
Galeri İdil’de   
 
Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle figüratif çalışmalar yapan bu konudaki ünü ile bilinen ressam Serpil Başaran,  Nişantaşı Galeri İdil’de üçüncü kişisel sergisini açtı.
 
blankGaleri İdil; Valikonağı Cad.No:45/47 A Nişantaşı adresinde…
 
Serpil Başaran’ın önceki gün açılan ve cemiyet hayatından ve sanat dünyasından kişilerin katıldığı sergisi 19 Ocak cumartesi gününe kadar gezilebilecek.
 
Sanatçı “b’AKIŞ” adını verdiği sergide, 52 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.
 
blankSerpil Başaran eserlerini; “Bu sergimdeki portrelerin bazılarının bakışları, adeta izleyenlere bakıyor gibi oldu. İnsanı gülümseyen portreler, balerinler ve günlük hayata dair yaşamdan birçok kesiti fırçamdan tuvale yansıttım” diye anlattı.
 
1965 yılında Çorum'da doğan Serpil Başaran; temel sanat eğitiminin ilk adımlarını Topkapı Sarayı'nda Kültür Bakanlığı'na bağlı Türk El Sanatları Bölümü'nde aldığı eğitimi tamamlayarak attı.
 
blankSanata olan tutkusunu tezhip ve minyatür çalışmaları ile devam ettiren Başaran, bu iki tekniğin getirdiği kompoziyon, renk, desen gibi temel öğelerin yanısıra disiplin ve sabırlı olabilme yetisini de geliştirmiştir.
 
18 yıldır yağlı boya resim yapıyor
 
18 yıldır yağlı boya resim yapan ve ünlü gastronomi uzmanı şef Vedat Başaran ile evli ve 2 kız çocuk annesi olan sanatçı, kişisel sergilerin yanı sıra 10’dan fazla karma ve grup sergilerine de katıldı.
 
Serpil Başaran’ın önceki gün Galeri İdil’de açılan ve cemiyet hayatından ve sanat dünyasından kişilerin katıldığı sergisi 19 Ocak cumartesi gününe kadar gezilebilecek.
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir