Şahane Hayaller Filmi Sinemalarda

Şahane Hayaller FilmiYönetmen
Ömer Faruk Yardımcı'nın
Şahane Hayaller Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Ömer Faruk Yardımcı'nın Şahane Hayaller filmi sinemalarda.
 
Komedi türündeki Şahane Hayaller filmi 7 Şubat 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Şahane Hayaller filmi, şair olmak isteyen bir adam ve onun menajerliğini yapmaya çalışan arkadaşının hikâyesini anlatıyor.
 
Şahane Hayaller Filmi Filmin oyuncu kadrosunda, Ömer Başdoğan, Cemil Şahin, Çetin Altay, Suzan Aksoy, Salih Kalyon, Berrak Güvem, Nazlı Pınar Kaya, Onursal Yıldırım ve Ahmet Selçuk İlkan var.
 
Sosyal medyada Nalet Bebe'nin yaratıcısı olarak bilinen Ömer Başdoğan, Şahane Hayaller filminde şair Ömer karakterini canlandırıyor.
 
İlk kez bir filmde yer alan Başdoğan, “Yıllardır sosyal medyada içerik üretiyorduk, bizden beklenen bir şeyler vardı. Kardeşimle oturup yazdık ve filme çevirdik. Usta isimler ile çalıştık; Salih Kalyon, Suzan Aksoy, Çetin Altay… Ben 30 yaşlarında ipe sapa gelmemiş, şiir yazan kendisini şair zanneden ama şiirleri çok kötü olan Ömer karakterini canlandırıyorum. Şair olma arzusu ile ilerlerken başına sürekli tirajikomik olaylar geliyor. Çekimler sırasında badireler atlattık, hastalandım, başıma 20 kiloluk saksı düştü ama nihayetinde çekimleri tamamlayabildik. Bu film benim hayallerimden bir tanesiydi” dedi.
 
Filmde bir antikacıyı canlandıran usta oyuncu Salih Kalyon ise “Ben bu filmde Ömer'in annesine âşık olan dul bir antikacı oldum, içten içe aileyi gözetliyorum. Onlara sahip çıkan bir adamım. Ben çok severek oynadım, çok beğendiğim bir karakter oldu.” dedi.
 
Filmin senaryosunu Ömer Başdoğan ve Furkan Başdoğan birlikte yazdı
 
Görüntü yönetmenliğini Ertunç Senkay’ın yaptığı filmin müziklerinde Kerem Ökten imzası var.
 
Filmin Konusu
 
Şahane Hayaller filmi, şair olmak isteyen bir adam ve onun menajerliğini yapmaya çalışan arkadaşının hikâyesini anlatıyor.
 
Ömer, şair olmak isteyen genç bir adamdır. Yıllardır hayalini gerçekleştirmeyi bekleyen Ömer, bu nedenle hayatını boşa geçirir.
 
Hiçbir baltaya sap olamayan genç adam, zaman içinde hayalinden uzaklaşır. Tam da bu sırada liseden bir arkadaşı olan Ali ile karşılaşır.
 
Ömer, Ali sayesinde yeniden hayaline tutunur. Ali'nin asıl amacı Ömer'in hayaline kavuşmasını sağlamak değil, onun menajerliğini yapıp sırtından para kazanmaktır.
 
Ancak Ali'nin Ömer'in menajerliğini yapmasını sağlayacak bilgisi ve çevresi yoktur.
 
Ömer'in kitabını bastırmak için türlü yolları deneyen ikili, kendilerini eğlenceli bir maceranın içinde bulur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir