blank

Reng-i Su Resim Sergisi

Reng-i Su Atölyesi Kadınları Sergi Açıyor!

1 Mart Pazar günü saat 14:00'te açılışı yapılacak olan sergi 11 Mart tarihine kadar Halis Kurtça Kültür Merkezi'nde izleyicinin beğenisine sunulacak.

Burhan Ersan Atölyesi
Karma Reng-i Su Sergisi
Fatma Canan Alatlı – Seva Hamide Aydın
Sevi Tüfekçi – Dilber Kartal
Açılış: 1 Mart Pazar Saat: 14.00 – 19.00
Sergi Süresi: 1 – 11 Mart 2015
Yer: Halis Kurtça Kültür Merkezi
Adres: Ressam Salih Ermez Cad. Gözcübaba Merdivenköy- Kadıköy
 
( Eserlerden Bir Seçki)
RENGİSU 9 RENGİSU 8 RENGİSU 7 RENGİSU 6 RENGİSU 5 RENGİSU 4 RENGİSU 3 RENGİSU 2 RENGİSU 1
 
 
Soyut resim alanında 15 yılı geride bırakan sanatçı Burhan Ersan'ın 10 yıldır sürdürdüğü Reng-i Su atölyesinin öğrencileri ilk meyvelerini veriyor.
 
RENG-İ SU atölyesi, ülkede geleneği yerleşmemiş, uzun yıllar birikim ve görsel kültür yaratmamış sanat çalışmalarının yerini bulmaktaki zorluğunun bilinciyle görsel sanatları, geleneğimizin (ebru: su etkisindeki görme biçimleri) temelinde yorumlayarak ve toplumsal görme ve düşünme alışkanlıklarına uygun resimler oluşturarak yeni ifade ve imgelemler yaratmaya çalışıyor. Diğer yandan, ebru geleneğini değişik materyallere (cam, seramik, vs.) uygulayarak günümüz yaşamıyla bütünleşmesine katkıda bulunuyor.
 
Reng-i Su Atölyesi mensubu Fatma Canan Alatlı, Seva Hamide Aydın, Sevi Tüfekçi ve Dilber Kartal'ın çalışmalarından oluşan sergi, kadına yönelik şiddete olan toplumsal duyarlılığımızı taze tutmak amacıyla geçtiğimiz günlerde vahşice katledilen Özgecan Aslan nezdinde, sanatın toplumu dönüştürücü gücünün şiddeti ortadan kaldırmasını umut ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle tüm kadınlara ithaf edilmiştir. Bu bağlamda hoca ve katılımcıların hazırladığı bir ortak eser de sergilenecektir.

 

 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir