blank

Oscar Sinema Ödülleri 2017 Adayları

blank“La La Land” Filmi
14 Dalda Oscar Adayı
 
Sinemaseverlerin
Merakla Beklediği 
Oscar Sinema Ödülleri 2017 Adayları Açıklandı
 
Bu yıl 89. kez sahiplerini bulacak Akademi Ödülleri (Oscar) için müzikal film "La La Land", en iyi film, en iyi erkek ve kadın oyuncu, en iyi yönetmen kategorilerinin de aralarında bulunduğu 14 dalda aday gösterilerek bu alandaki rekora ortak oldu.
 
Daha önce "Titanic" ve "All About Eve" (Perde Açılıyor) filmleri de 14'er dalda Oscar'a aday gösterilmişlerdi.
 
Oscar'ın habercisi olarak kabul edilen Altın Küre'nin 74. Altın Küre Sinema Ödüllerinde "La La Land" en iyi müzikal komedinin de aralarında olduğu 7 dalda ödül kazanmıştı.
 
 
blankÜnlü Oyuncu Mel Gibson
En İyi Yönetmen Adayı        
 
26 Şubat'ta Los Angeles'ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak ödüller için;
 
En İyi Film Adayları: "Arrival", "Fences", "Hacksaw Ridge", "Hell or High Water", "Hidden Figures", "La La Land", "Lion", "Manchester By the Sea" ve "Moonlight".
 
blankEn İyi Yönetmen Adayları: Denis Villeneuve (Arrival), Mel Gibson (Hacksaw Ridge), Damien Chazelle (La La Land), Barry Jenkins (Moonlight), Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea).
 
En İyi Erkek Oyuncu Adayları: Casey Afflec, (Manchester By the Sea), Andrew Garfield, (Hacksaw Ridge), Ryan Gosling (La La Land), Viggo Mortensen (Captain Fantastic), Denzel Washington, (Fences).
 
En İyi Kadın Oyuncu Adayları: Isabelle Huppert (Elle), Ruth Negga (Loving), Natalie Portman (Jackie), Emma Stone (La La Land), Meryl Streep (Florence Foster Jenkins).
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları: Mahershala Ali (Moonlight), Jeff Bridges (Hell or High Water), Lucas Hedges (Manchester By the Sea), Dev Patel (Lion), Michael Shannon (Nocturnal Animals).
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları: Viola Davis (Fences), Naomie Harris (Moonlight), Nicole Kidman (Lion), Octavia Spencer (Hidden Figures) Michelle Williams (Manchester By the Sea).
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir