Ödüllü 40 Kısa Film Ekrana Geliyor

Ödüllü 40 Kısa Film Ekrana GeliyorTv Net'in
Kıssa Film Kuşağı'nda
Ödüllü 40 Kısa Film
Ekrana Geliyor.
 
Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'nın ödüllü filmleri, ramazan boyunca haftanın 5 günü gece yarısından sonra Tv Net'te sinemaseverlerle buluşuyor.

Uluslararası Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması’nın finalist eserleri, Tv Net ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.
 
Ramazan boyunca perşembe ve cuma hariç her gün, gece yarısından sonra yarışmanın ödüllü filmlerinden seçkiler sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.
 
Ödüllü 40 Kısa Film Ekrana Geliyor - İsmail HalisTv Net Yayın Müdürü İsmail Halis, yarışmanın finalist eserlerini televizyon seyircisiyle buluşturmayı önceki yıllarda planladıklarını belirtti: “Büyük usta Mustafa Kutlu ağabey ile bir telefon sohbetimizde, söz bir şekilde bu filmlere geldi. 'Yahu bu filmleri neden yayınlamıyorsun?' diye sorunca, Bismillah dedik. Bir yıl gecikmeyle de olsa, hamdolsun geç oldu ama galiba güzel oldu, hayır oldu." dedi.
 
Halis, ilk beş yılda, finale kalan filmlerin içinden 40 özel çalışmanın seçilerek, Tv Net yayın kuşağı için hazırlandığını anlattı: "Kıssa Film Kuşağı, ramazan boyunca perşembe ve cuma hariç her gece 00.00’da ekranımızda olacak. Diğer geceler ise aynı saatte, bir başka özel projemiz olan Kur'an-ı Kerim Yarışması yayınımız var. Filmlere olan yoğun ilgi sebebiyle sahur ekranımızda tekrar bölümleri de yeniden izlenebilecek." dedi.
 
"Kıssa Film Kuşağı, zamanı daha renkli kılacak"
Ödüllü 40 Kısa Film Ekrana Geliyor
İsmail Halis, nitelikli içerikleri hem ekranda hem de tüm sosyal medya platformlarında izleyiciyle buluşturduklarını söyledi. "Türkiye'deki haber kanalları ve diğer kanallar arasındaki özgün ve tekil konumumuzu bugüne dek ürettiğimiz birçok özel projeyle sürdürdük. Türkiye ve tüm dünyanın evde kaldığı, en büyük dünyamız olan evlerimizde, Kıssa Film Kuşağımız zamanı daha da bereketli ve renkli kılacaktır." dedi.
 
Halis, Tv Net'in yıl boyu nitelikli ve özgün yayıncılığı sürdürdüğünün altını çizdi.Ramazan ayını her sene farklı içerikle taçlandırma çabasında olduklarını vurguladı:
 
"Türkiye'deki televizyonculuk ve ramazan yayıncılığı çıtasını bambaşka bir yere çektik hamdolsun. Bu yıl, bu geleneğimizi devam ettiriyor, medeniyet hafızamızı inşa eden şehirlerimizden Semerkant ve Buhara'da gerçekleştirdiğimiz özel çekimlerimizi ramazan boyunca izleyicimizle buluşturuyoruz. İftar ve sahur programlarımızdaki özel konuk ve içeriklerimizin yanında, birçok yazar ve sanatçının, evlerinde, kendi telefonlarıyla çekip paylaştığı 'İki Sayfa' adlı, iki sayfalık kitap okumasını da ramazan boyunca izleyicimizle buluşturuyoruz. Laf aramızda şunu da söylemiş olayım, bu yıl bütün içeriğimiz arasında en yoğun ilgiyi, 'Kıssa Film Kuşağı' gördü diyebilirim."
 
"Ramazan ayının maneviyatına katkı sunacak"
Ödüllü 40 Kısa Film Ekrana Geliyor
Uluslararası Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Proje Koordinatörü Cemil Nazlı ise filmlerinin televizyon kanalında yayınlanmasından duyduğu heyecanı dile getirdi.
 
İnsanların korona virüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evlerinde vakit geçirdiklerine işaret eden Nazlı, "Yarışmanın 5 yıllık kurumsal arşivi, ülkemizin ve dünyanın salgınla mücadele ettiği günlerde, ramazan ayının maneviyatına küçük de olsa bir katkı sunacak. Bu kültür hafızasını, insanlarımızın hizmet, ilgi ve beğenisine açmak için en doğru zaman." dedi.
 
Cemil Nazlı, Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi öğrencilerinin çektiği filmlerin de Kıssa Film Kuşağı'nda yayınlandığını vurguladı. İzleyicide oluşacak heyecan ve teveccühe göre kuşağın her yıl devam etmesinin planlandığının altını çizdi. Nazlı, eserlerin yayınlanmasına vesile olan Tv Net yöneticilerine, eser sahiplerine ve emeği geçenlere de teşekkür etti.
 
Her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilen Uluslararası Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'na, Hz. Muhammed'in hayatından bir mesajın işlendiği kısa kurmaca, belgesel ve animasyondan oluşan eserler katılıyor.
 
2014'ten itibaren yarışmada finale kalan filmlerden hazırlanan seçki, eser sahiplerinden gerekli izinler de alınarak sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.
 
Bu akşamki yayında "Dondurma", "Over Thinking", "Feda", "Hucurat 10" ve "We All Together" eserleri, yarın gece ise "Anne", "Nommo'nun Gemisi", "Geçit", "Tepetaklak" ve "Ceviz" filmleri ekrana gelecek.
 
Bine yakın eser arasından seçilen ödüllü 40 film, haftanın 5 günü gece yarısından sonra Tv Net ekranlarında gösterilmeye devam edecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir