New York in New York Filmi Sinemalarda

Berlin in Berlin
Filminden Uyarlanan
New York in New York
Filmi Sinemalarda
 
New York in New York filmi 8 Şubat 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli'nin yönetmenliğini birlikte yaptığı "New York in New York" filmi, bir kaza sonrası yolları kesişen üç kişinin hikâyesini konu ediniyor.
 
Çağın Türker'in senaryosunu kaleme aldığı filmde, Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım, Ayla Algan ve Ahmet Utlu rol aldı.
 
Filmin Galası Yapıldı
 
Berlin in Berlin filminden uyarlanan 'New York in New York'un galası yapıldı
 
Hülya Avşar ile Cem Özer'in başrollerini paylaştığı 'Berlin in Berlin', Sinan Çetin'in New York'ta yönetmenlik öğrenimi gören oğlu Rafael Cemo Çetin tarafından 'New York in New York' adıyla günümüze uyarlandı.
 
Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli'nin yönettiği filmde başrolleri filmin yapımcısı olan Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım ve Ayla Algan paylaştı.
 
'New York in New York'un galasına Bennu Gerede, Oya Başar, Yusuf Güney, annesi Rebekka Haas ve kardeşi Rüzgar Çetin katıldı. Sinan Çetin, rahatsızlığı nedeniyle galaya katılamazken telefonla aradığı oğlu Rafael Cemo Çetin'e kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.
 
Ayla Algan, "Ben 80 yıldır konuşuyorum, artık gençler konuşsun" derken Rafael Cemo Çetin, "Seyirci inşallah beğenir. Bu film için çok emek verdik. New York ve İstanbul arasında geçen bir film oldu" dedi.
 
Mine Kılıç, "90'lı yılların kült filmlerinden bir projenin devam kadrosunda olmak ayrı bir gurur oldu. Hülya Avşar ile oyunculuğumu kıyaslamak çok yanlış olur. Henüz iyi ya da kötü bir tepki almadım" dedi.
 
Ahmet Yıldırım, "Bu filmin 26 sene önceki 'Berlin in Berlin'i yaşatmak için çekildiğini bu filmi yaptıklarını vurgulamak isterim. Yaşanmış hikâyeler de oynamak bana daha yakın geliyor. Yaşamadığımız şeyleri yaşayan insanları anlamaya çalışıyorum" dedi.
 
Filmin Konusu
 
"Bir kaza sonucu New York'ta yaşayan Dilber'in kocasını öldüren fotoğrafçı Dylan, çektiği vicdan azabına dayanamaz ve Dilber'i bulup ondan özür dilemek ister. Onu yaşadığı yere kadar takip ettiği gece, Mürtüz'ün de olaylara şahitlik etmesiyle büyük bir kovalamacaya dönüşür. Dylan canı pahasına Mürtüz'den kaçarken, kendisini düşmanın evinde hapiste bulur. Töreye göre, özür dilemeye gelip evlerine sığınan Tanrı misafiri öldürülemez. Ailesine ve törelere başkaldıramayan ama ağabeyinin intikamını almak isteyen Mürtüz, elinde silahıyla Dylan'ın evden çıkmasını bekler."
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir