blank

Müzisyen Tuğçe Tayfur Hedeflerini Anlattı

blankNecla Nazır ile
Ferdi Tayfur'un
Kızı Müzisyen
Tuğçe Tayfur
Hedeflerini
Anlattı
 
Sinema oyuncusu Necla Nazır ile ses sanatçısı Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur, yeni projeleriyle ilgili gelişmeleri, sanatçı bir aileden gelmesinin kariyerine yansımalarını ve hedeflerini anlattı.
 
blankMüzisyen Tuğçe Tayfur, "Şu an benim için hayatımda sadece müzik var. Çünkü bir tarafta Ferdi Tayfur, bir tarafta Necla Nazır var. Onlar gibi saygı değer bir sanatçı olmak istiyorum." dedi.
 
Müzik hayatına henüz çocukken piyano ve keman eğitimiyle başlayan genç isim, 13 yaşına kadar oyuncu olmak istediğini dile getirdi.
 
blankTuğçe Tayfur, babasının vasıtasıyla müzik alanına ilgi duymaya başladığını söyledi: "Bir gün babam beni stüdyoya davet edip, 'bana vokal yap' dediğinde, stüdyonun diğer tarafına geçtim ve 'Evet ben şarkı söyleyeceğim. İnsanlara bu pencereden bakacağım' dedim."
 
"Babamla alakaIı dilediğim her şey oldu"
 
blankBabasının önce eğitim alması yönündeki tavsiyesine işaret eden genç müzisyen: "Yeditepe Üniversitesi'nde sanat ve tasarım okudum ama müziği hiçbir zaman bırakmadım. Grup kurdum. Deneysel çalışmalar yaptım ve sonunda kendi benliğimi buldum. Grubumuzla çok güzel şeyler yaptık. Beyoğlu'nda tramvay yolunda bir aşağı, bir yukarı çok fazla şarkı söyledik. Çok güzel ve eğlenceliydi" dedi.
 
blankÇoğunlukla arabesk eserler seslendiren Tayfur, arabeskin kendisi için vazgeçilmez bir müzik türü olduğuna dikkati çekti:, "Arabeske yönelmek benim tercihimdi. Çok ufak yaşlarda, tabii ki babanızın şarkılarıyla büyüyorsunuz. Bizim evimizde hiçbir zaman müzik eksik olmazdı. Belki bundan kaynaklanıyor. Çıkaracağım yeni single, pop türünde olsa da benim ruhumdan gelen arabesk şarkılar söylemek." dedi.
 
"Benim için şarkının ruhu önemli"
 
Tayfur, anne ve babasını ideal örnek olarak gördüğünü belirtti. Oyunculuğa ilişkin düşünceleri için ise şöyle konuştu:
blank"Sanatın içinde olmuş olabilirim. Annem Yeşilçam starlarından olabilir ama o annem. Benden ne çıkar bilmiyorum. Hayatımda klipten başka herhangi bir yerde rol almadım. Rolü ezberlemek, rolün içine girmek, gelecek senaryonun bana uygun olup olmadığını düşünmek. Bunlar çok uzun süreli şeyler ama sanat sonsuz. Eğer insanda yetenek varsa bence her daldaki elmadan tatmalı. Genelde annem ve klip çektiğim yönetmenler 'Neden oyuncu olmuyorsun' diyorlar. Hayırlısı, diyorum. Müzik başka benim için. Ben hayatı çok fazla uzun vadeli düşünerek yaşayanlardan değilim. Çünkü uzun planlar yapmak beni korkutuyor. Çabalıyorum yapmak istediğim şeyler var. En azından onları yoluna koyuyorum. En son dinleyicilere kalıyor. Şu an benim için hayatımda sadece müzik var. Benim gönlümden geçen de yaptığım işte en iyisi olmak. Çünkü bir tarafta Ferdi Tayfur, bir tarafta Necla Nazır var. Onlar gibi saygı değer bir sanatçı olmak istiyorum."
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir