blank

Müzisyen Çift Evlere Konuk Oluyor

Müzisyen Çift Evlere Konuk Oluyor"Evde Kültür
Sanat Etkinlikleri"
 
Emine Özata ve
Salih Demirci
 
blankFacebook Üzerinden
Müzisyen Çift
Evlere Konuk Oluyor
 
Facebook üzerinden müzisyen çift evlere konuk oluyor
 
blankTekirdağ'da yaşayan müzisyen Emine Özata ve Salih Demirci çifti, korona virüsü tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşlar için "Facebook" üzerinden şarkılar seslendiriyor.
 
Süleymanpaşa Belediyesi Konservatuvarında görevli müzisyen çift, 4 kişilik orkestra eşliğinde, sosyal medyadan yayın yapan "Süleymanpaşa TV" üzerinden vatandaşların evlerine konuk oluyor.
 
Demirci çifti, korona virüsü nedeniyle evlerinden çıkmayanların istediği şarkı ve türküleri programda seslendiriyor.
 
Salih Demirci, yaşanan zorlu süreçte insanları biraz olsun mutlu etmek için böyle bir etkinlikte yer almaya karar verdiklerini söyledi.
 
Sıkıntılı günlerde herkesin desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Demirci, şu değerlendirmede bulundu:
 
"Korona virüsü çıkmadan önce belirli gün ve gecelerde sahne alıyorduk. Etkinlikler iptal edilince, ülkemizde zor durumdayken, bir şey yapmak istedik. Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel ile görüştük. İnternet üzerinden şarkılarımızı söyledik ve çok güzel bir program oldu. Şarkılarımızla evlere konuk oldukça insanlarımıza tebessüm ettireceğiz. Tek amacımız da bu. Vatandaşlarımız evde kalsın yeter ki, biz onlar için çalıp söyleriz. Herkes alınan tedbirlere uyarsa bugünleri de güçlü bir şekilde atlatırız."
 
Emine Özata ise müziğin her zaman insanları mutlu ettiğini dile getirdi.
 
Orkestralarıyla insanlara moral vermek istediklerini belirten Demirci, "İnşallah bunda başarılı olmuşuzdur. İnanıyorum ki Allah'ın izniyle bu zor günlerden de geçeceğiz. Daha güzel günlerde sanatımızı icra etmek için sahnelerde vatandaşlarımızla bulaşacağız." dedi.
 
Programı evinden izleyen Ertan Gence de bu zor günlerde bu tür programların insanları rahatlattığını vurguladı.
 
Demirci çifti, Süleymanpaşa Belediyesinin "Evde Kültür Sanat Etkinlikleri" kapsamında çarşamba günleri 2 saat sosyal medyadan programlarına devam edecek.
Müzisyen Çift Evlere Konuk Oluyor

Salih Demirci – Emine Özata Konseri

Süleymanpaşa TV paylaştı: 25 Mart 2020 Çarşamba

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir