blank

Müsaadenizle Büyükler Filmi Sinemalarda

blankÖdüllü Yönetmen
Talip Karamahmutoğlu'nun
Müsaadenizle Büyükler
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Talip Karamahmutoğlu'nun fantastik macera türündeki Müsaadenizle Büyükler filmi sinemalarda.
 
Sokak hayvanlarıyla ilgilenirken yetişkinlerle uğraşmak zorunda kalan çocukları anlatan Müsaadenizle Büyükler filmi 28 Aralık Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankMüsaadenizle Büyükler, toplumun sokak hayvanlarına daha duyarlı olmasını amaçlayan bir aile filmi. Filmin başrollerinde sokak hayvanları ve çocuklar var.
 
blankFilmin yönetmen koltuğunda birçok festivalden ödülle dönen Mezarcı filminin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu oturuyor.
 
Filmin senaryosunu yönetmen ile birlikte Okay Karamahmutoğlu kaleme aldı.
 
Kanyon AVM'de düzenlenen filmin ilk gösterimine oyuncuların yanı sıra birçok davetli katılım sağladı. blank'Müsaadenizle Büyükler' filminin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu filmde sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak istediklerinin altını çizdi "Film çocuk-köpek ilişkisini anlatıyor. Sokak hayvanlarına farkındalık yaratmak amacıyla bu filmi yaptık. Ormanlarda yaşayan binlerce köpek var, hepsi oralara terk edilmiş. blankBizim çocuklarımız da filmde ormanda terk edilmiş köpekleri hayata kazandırmaya çalışarak, mizahi bir dille bunu anlatıyor. Çok güzel, tatlı, sıcak çocuk ve aile filmi oldu. Anne ve babalara çocuklarını güzel zaman geçirmeleri, hayvanlar hakkında farkındalık yaratmaları ve bilgilendirmeleri amacıyla bu filme getirmelerini rica ediyorum" dedi.
 
Öte yandan galada, filmin 11 yaşındaki ödüllü lir sanatçısı Tuana Coşkun gelen davetlilere unutulmaz bir müzik resitali yaşattı.
 
Filmin başrolünde Emre Altuğ, Duygu Paracıkoğlu, Ümit Çırak, Atsız Karaduman, Rıza Sönmez, Haluk Yüksel, Hakan Eksen, Candan Arıcı, Kuzey Yücehan ve Serap Ağalar rol alıyor.
Çocuk oyuncu kadrosunda ise Enes Göçmen,  'Çocuktan Al Haberi' programıyla tanınan Efe Koçyiğit, Tuana Coşkun, Deha Karan Üner, Bilge Karamahmutoğlu, Nehir Seymenoğlu, Toprak Atar, Alperen Efe Esmer, Alparslan Topoğlu bulunuyor.
 
Filmin Konusu
 
Bir grup çocuk ormanda buldukları sahipleri tarafından terk edilmiş köpekler için bir şeyler yapmaya karar verir. Herkesten gizli bir şekilde köpekleri beslemeye başlayan çocuklar, onlar için sıcak bir yuva yapmaya çalışır. Çocuklar sevimli dostlarının hayatta kalması için uğraşırken onlar için kötülük besleyen insanlar da harekete geçmiştir. Bir grup kötü niyetli insan hayvanları yok etmeye çalışmaktadır. Çocuklar ne olursa olsun hayvanlara kötülük etmeye çalışanları durdurmak zorundadır. Onları engellemek için bir araya gelen çocuklara, bu zorlu mücadelelerinde sitenin güvenlik müdürü Hakan da destek olur. Zorlu ve fantastik bir maceraya atılan çocuklar sevimli dostlarını kötü niyetli insanlardan koruyabilecek midir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir