blank

Milyonluk Kuş Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Hayal Aslanzade’nin
Milyonluk Kuş
Filmi Sinemalarda
 
Türkiye-Azerbaycan ortak yapımı,  yönetmen Hayal Aslanzade’nin Milyonluk Kuş filmi 17 Ağustos Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankFilm, Bakü'de bir otelde şoför olarak çalışan bir adamın yurt dışından bir mimarı almak için gittiği havaalanından yanlışlıkla bir kuş hırsızını alması sonrasında gelişen olaylar etrafında dönüyor.
 
Ufuk Özkan, Gökçe Özyol’un başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Mehtap Bayri, Musviq Şahverdiyev ve Dilara Aliyeva gibi isimler de var.
 
blankUfuk Özkan "Geniş Aile" filmindeki Cevahir rolüyle sinema seyircisinin sevgisini kazanan bir isim.
 
Yönetmenliğini Hayal Aslanzade’nin üstlendiği Türkiye-Azerbaycan ortak yapımı filmin senaryosunda Tevekkül T. Mehreliyev'in imzası var.
 
blankYarı-absürt komedi olarak tanımlanan filmin müziklerini başarılı besteci Resan Mehreliyev üstlenmiş.
 
blankFilmin şarkısıBehzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası seslendirdi. 'Milyonluk Kuş'un 'Canavar' isimli şarkısı, klipiyle dijital platformlarda, müzik kanallarında ve radyolarda çalmaya başladı. Kısa sürede oldukça beğenildi. Şarkının sözleri ve bestesi de filmin müziklerini üstlenen usta besteci Resan Mehreliyev'e ait.
 
Filmin Konusu
 
Milyonluk Kuş, büyük bir karışıklık sonucu başına türlü belalar açan Hakkı’nın atıldığı maceraları konu ediyor. Hakkı, lüks bir otelde şoför olarak çalışmaktadır. Yeni görevi yurtdışından gelecek olan mimarı karşılamaktır. Konuğunu almak için havaalanına giden Hakkı, yanlışlıkla mimar yerine polis tarafından aranan bir kuş hırsızını arabasına alır. Sorunlar bununla da kalmaz, restorasyonu tamamlanmak üzere olan tarihi bir heykel de mimar sanılan kuş hırsızına verilir. Davetsiz misafirin yol açtığı sorunlarla uğraşmak zorunda kalan Hakkı bir yandan da sabırsız ve her dediğini yaptıran eşi Sevda ve oteldeki rakibi Bayram ile baş etmeye çalışır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir