Milliyet Sanat Dergisinin Nisan 2023 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Nisan 2023 SayısıSanat 
Tarihinin
Talihi
Picasso
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Nisan 2023
Sayısı Çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Nisan 2023 sayısı çıktı
 
Nisan 2023 sayısının kapağında Milliyet Sanat okurlarını, 20. yüzyıla damga vurmuş büyük İspanyol ressam Pablo Picasso’nun Ara Güler imzalı fotoğrafıyla karşılıyor!
 
Nisan 2023 sayısında, Picasso’yu kapağına taşıyan Milliyet Sanat, sanatçının vefatının 50. yılında hayata geçirilen ve merkezinde ünlü Guernica tablosunun yer aldığı “Picasso Celebration” projesine geniş yer ayırıyor.
 
Ayın Söyleşisi için Asu Maro’nun konuğu, Özcan Alper’in son filmi “Karanlık Gece” ile bu ay sinemalarda izleyeceğimiz Berkay Ateş. İkili, Ateş’in kamera önünde ve tiyatro sahnelerinde doludizgin giden 10 yılı üzerine içten bir sohbete imza atıyor.
 
Okurlarına William Friedkin retrospektifi, Kerem Ayan ile röportaj, programdan seçme filmlerle dolu dolu bir 42. İstanbul Film Festivali dosyası sunan Milliyet Sanat’ın Nisan 2023 sayısında İzmir’deki Hermes Sahaf'ın sahibi Ümit Nar’ın, depremzede sahaflarla görüşüp kaleme aldığı özel bir yazı da yer alıyor.
 
Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar romanını “Αποσυνάγωγοι” adıyla ilk kez Yunancaya çeviren Niki Stavridi romanı kendi gözünden anlatırken, Tiyatro Tempo’nun kurucusu ve Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Birliği Türkiye Merkezi Başkanı Haluk Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuk tiyatrosu üzerine konuşuyor.
 
Yeni sayının her zamanki gibi zengin içeriğinde ayrıca Arkas Sanat Merkezi’nin 90 eserlik bir seçkiden oluşan “Pencere” sergisine ve Metallica’nın uzun süredir üstünde çalıştığı 11. albümü “72 Seasons” ile 13 Nisan’da dünya çapında sinemalarda gösterilecek aynı isimdeki filmine dair inceleme yazıları da okurlarla buluşuyor.
 
Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor.  
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, shopier.com’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir