Milliyet Sanat Dergisinin Kasım 2023 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Kasım 2023 Sayısı“Türkiye İş Bankası
Resim Heykel Müzesi”
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Kasım 2023
Sayısı Çıktı
 
 Milliyet Sanat dergisinin Kasım 2023 sayısı çıktı  
 
Milliyet Sanat, Kasım 2023 sayısının kapağına Türkiye İş Bankası’nın İstiklal Caddesi’nde açtığı Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’ni taşıyor. Türkiye İş Bankası’nın 1940’lardan bu yana biriktirdiği 2 bin 700’ü aşkın eserden oluşan koleksiyonunu sergilediği ve ücretsiz gezilebilen müzede ilk olarak “Türk Resmini İzlemek” adlı geniş bir seçki ile “İstanbul’un Resmi”ni yansıtan geçici sergi yer alıyor.
 
Yeni sayıda, temeli Masumiyet Müzesi’ne dayalı “Eşyaların Tesellisi” projesiyle önce Dresden’de, Mayıs – Ekim 2024 arasında Münih Lenbachhaus’ta, Kasım 2024’ten itibaren ise Prag’da DOX Çağdaş Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak olan Nobel ödüllü yazar ve sanatçı Orhan Pamuk, sergide yer alan iki yapıtı için kaleme aldığı okumaları Milliyet Sanat okurlarıyla paylaşıyor.
 
Kasım 2023 sayısında ayrıca Ridley Scott’ın, başrollerini Joaquin Phoenix ve Vanessa Kirby’nin paylaştığı yeni tarihi filmi “Napolyon”a dair bir inceleme; müzik platformlarında tekelleşme ve alternatif mecralar üzerine bir yazı; yeni kitabı Dünyanın Bütün Fıstıkları’nı anlatan Başar Başarır’ın röportajı; yeni oyunu “Çirkin”i sahneye koyan Nihal Yalçın’la Ayın Söyleşisi öne çıkıyor.
 
Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor. 
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, shopier.com’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir