Mardin’de Keloğlan Masalları Müzikali

Mardin'de
Keloğlan Masalları
Müzikali
 
TRT Çocuk ekranında yayınlanan Keloğlan Masalları’nın müzikal gösterimi, Mardin'de yapıldı.
 
Çocukların en sevdiği çizgi film kahramanlardan biri olan Keloğlan Mardin’de çocuklarla buluştu. Keloğlan’ın yanında Balkız, Bilgecan Dede ve Uzun ile Huysuz da var. Tabii bir de Kara Vezir.
 
TRT Çocuk ekranında yayınlanan Keloğlan Masalları’nın müzikal gösterimi, Mardinli çocuklarla buluştu.
 
İçişleri Bakanlığınca, kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesince, Artuklu Kültür Merkezi'nde Keloğlan Masalları’nın müzikal gösterimi yapıldı.

Çocukların en sevdiği çizgi film kahramanlardan biri olan Keloğlan Mardin’de çocuklarla buluştu. Keloğlan’ın yanında Balkız, Bilgecan Dede ve Uzun ile Huysuz da var. Tabii bir de Kara Vezir.
 
Türkiye'de ciddi bütçelerle çizgi filmden sahneye uyarlanmış ve yüz binlerce seyirciye ulaşarak büyük beğeni kazanmış olan Keloğlan Masalları Müzikali’nde, "Keloğlan", "Bilgican Dede" ve "Uzun" gibi karakterler, etkileyici dekoru ve danslarıyla, katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.
 
İki sahneyle izleyicilerin karşısına çıkan müzikalin iki gün süreceği belirtildi.
 
Mardin Valisi Mustafa Yaman aynı zamanda Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı olunca…
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürü Velit Alptekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, müzikale şehit ve gazi yakınlarını da getirdiklerini söyledi.
 
Mardin'de şu ana kadar bu tür etkinliklerin yapılmadığını belirten Alptekin, şöyle konuştu:
 
"Belediyenin değişmesiyle bu tür etkinlikler arttı. Şehit ve gazi çocukları çok güzel eğlendiler. Bu tür etkinlikler, onlar için moral ve mitivasyon oluyor."
 
Vatandaşlardan Mihriban Demir, etkinliğe iki çocuğuyla geldiğini anlatarak, benzeri etkinliklerin arttırılmasını istedi.
 
Ecrin Demir de televizyonda seyrettiği Keloğlan Masalları’nı canlı izlediği için mutlu olduğunu söyledi.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir