Konuşan Hayvanlar Filmi Sinemalarda

Yönetmen
Mustafa Kotan'ın
Konuşan Hayvanlar
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Mustafa Kotan'ın Konuşan Hayvanlar filmi sinemalarda.
 
Senaryosunu Ayşe Balıbey ve Ümit Açıkdilli’nin yazdığı Konuşan Hayvanlar filmi 9 Ağustos 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Görüntü Yönetmenliğini Doğan Sarıgüzel’in yaptığı Konuşan Hayvanlar filminin müzikleri Uğur Ateş’e ait.
 
Komedi türündeki film sanılanın aksine sadece çocuklar için değil büyükler için de keyifli bir seyir sunuyor.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Emir Özyakışır, Ayça Erturan, Ferit Aktuğ, Hülya Duyar, Ebru Akel Sancak, Aslı Samat, Barış Çelikkol, Eray Demirkol, Orhan Eşkin, Naz Ar ve Cantürk Çolak var.
 
Ebru Akel “Konuşan Hayvanlar” isimli sinema filmi ile setlere geri döndü
 
Başarılı oyuncu ve sunucu Ebru Akel, 2 yıl aradan sonra “Konuşan Hayvanlar” isimli sinema filmi ile setlere geri döndü.
 
Akel, Ayşe Balıbey ve Ümit Açıkdilli’nin hikâyesini yazdığı “Konuşan Hayvanlar” isimli filmde asabi, bir o kadar da renkli bir karakter olan “Şaheste” yi canlandırıyor.
 
Ebru Akel rolüyle ilgili; “Senaryoyu okuduğumda çocukların ve hayvanların saf, mutlu, eğlenceli dünyalarında Şaheste’nin anti karakter olması ilgimi çekti. Ona hem sinirleneceksiniz, hem de onu çok seveceksiniz” dedi.
 
Filmin Konusu
 
Konuşan Hayvanlar, hayvan dostlarını kötü adamların elinden kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılan 9 yaşındaki bir çocuğun hikâyesini konu ediyor.
 
Hayvanları seven bir çocuk olan Can, ailesi hayvan koruma parkında çalıştığı için zamanının çoğunu sevimli dostları ile birlikte geçirir. Annesi, babası ve babaannesi ile birlikte hayvan koruma parkının müştemilatında yaşayan Can'ın oldukça farklı bir özelliği vardır. Can, hayvanları duyabilmekte ve onlarla konuşabilmektedir.
 
Parkın da sahibi olan Şaheste, park arazisini satıp yerine rezidans yaptırma planları yapmaktadır. Şaheste'nin babası parkta hayvanların bakımının yapıldığı için arazinin satılmasına karşı çıksa da Şaheste planını uygulamak için gizlice mafya ile anlaşır. Parktaki hayvanların kaçırılması için mafya ile anlaşan Şaheste, bu sayede parkın kapatılmasını sağlayacaktır.
 
Hayvan dostlarından ayrılmayı istemeyen Can, Şaheste'nin planını bozmak ve hayvan dostlarını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir