Kazak Ressamdan Depremzedelere Destek

Kazak Ressamdan Depremzedelere Destek“Umay Ana” Adlı
Tablosunu Satan
Kazak Ressamdan
Depremzedelere Destek
 
Kazak Ressamdan Depremzedelere DestekKazak ressam Erbolat Tölepbay tablosunu satarak Türkiye’deki depremzedeler için bağış yaptı
 
Kazak ressam Erbolat Tölepbay, “Umay Ana” adını verdiği tablosunu satarak elde ettiği 10 milyon tengeyi (422 bin TL) Türkiye’deki depremzedelere bağışladı.
 
Erbolat Tölepbay, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Kazak sanat camiasına, kardeş halka yardım eli uzatılması çağrısı yapan ilk isimlerden oldu.
 
Depremzedelere yardım için eserlerini satışa çıkaran Tölepbay, “Umay Ana” adını verdiği tablosundan elde ettiği 10 milyon tengeyi Türkiye’deki afetzedelere yardım amacıyla açılan hesaba aktardı.
 
Başkonsolosluktan yapılan açıklamada, tablonun bir iş adamı tarafından satın alındığı ve gelirin yardım hesabına aktarıldığı belirtildi. Tölepbay'ın depremzedeler için resmettiği tablo, iş adamı tarafından Türkiye'nin Almatı Başkonsolosluğu'na hediye edildi.
 
Kazak ressam, satın alan kişinin ricasıyla tablosunu Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’ya teslim etti.
 
Tölepbay’ın “Umay Ana” tablosu, bundan sonra iki devletin kardeşliğinin anısına, Türkiye’nin Almatı Başkonsolosluğunda kalacak.
 
Kazak Ressamdan Depremzedelere Destek Kazak Ressamdan Depremzedelere Destek

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir