blank

Kaşıkçılar Oyunu Ankara’da

blankDevlet
Tiyatrolarından
Yaz İçin
Nöbetçi Tiyatro
 
Kaşıkçılar
Oyunu Ankara’da
Küçük Tiyatro
Sahnesi'nde
 
Devlet Tiyatrolarının "Nöbetçi Tiyatro" uygulaması kapsamında Kaşıkçılar oyunu Ankara’da bu hafta sahneleniyor.
 
blank“Kaşıkçılar” oyunu, 15 Haziran Cumartesi gününe kadar her akşam 18.00'de Küçük Tiyatro sahnesinde izlenebilecek.
 
blankDevlet Tiyatrolarından yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği projede beğeniye sunduğu oyunlar, sanatseverlerin ilgisini çekiyor.
 
Projenin üçüncü haftasında İzmir Devlet Tiyatrosunun sahnelediği "Kaşıkçılar" 11 Haziran Salı günü (bugün) Küçük Tiyatro Sahnesinde perdelerini açıyor.
 
blankMüsahipzade Celal'in yazdığı ve Metin Oyman'ın yönetmenliğini yaptığı oyun, kalfalıktan ustalığa geçen kaşıkçı ustası Habib ile Didar Ağa'nın konağında cariye olan Nurhayat'ın aşkını konu alıyor.
 
blankGöksu semtindeki eğlenceler, Karagöz ve Ortaoyunu gibi geleneksel sanatlar,  ustalığa yükselmek için düzenlenen peştamal kuşanma töreni ve eski İstanbul yaşamının kaybolmaya yüz tutan nice değerleri, âşıkların hikâyesine arka plan oluşturuyor.
 
Birbirlerine kavuşmak için nice güçlüğü aşan, zorlu maceraları göze alan genç âşıkların hikâyesi, müzikli, danslı ve eğlenceli bir anlatımla sunuluyor.  
 
Dekor Tasarımının Tayfun Çebi'ye, kostüm tasarımının Medina Yavuz Almaç'a, ışık tasarımının Zeki Kayar'a, koreografisinin Tolga Erk'e ve müziklerinin Özgür Yurteri'ye ait olduğu oyun, 15 Haziran Cumartesi gününe kadar her akşam saat 18.00'de Küçük Tiyatro sahnesinde izlenebilecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir