blank

Kapan Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Kudret Sabancı'nın
Kapan Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Kudret Sabancı’nın aksiyon-dram türündeki Kapan filmi sinemalarda.
 
Sıra dışı bir yüzleşmenin gölgesindeki insan hikâyesine odaklanan Kapan filmi 8 Mart 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Erkan Petekkaya"Kapan", "doğruluk mu cesaret mi?" temalı fakat ucunda ölümün olduğu bir yarışmaya katılan gençlerin hikâyesini anlatıyor.
 
Filmin senaryosunu Muharrem Gürer ve Mehtap Şahin Altıntaş yazmış.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Erkan Petekkaya, Kemal Uçar, Öykü Çelik, Ali Gürer, Neslihan Acar, Başak Akbay, Ruhi Sarı, İrfan Aslanhan, Gizem Denizci, Zeynep Elçin, Hazal Eylül Çelik, Duygu Karaca, Cemal Gönen, Poyraz Eser, Recep Güneysu, Marian Sahakyan, Kadri Okur, Tuğçe Demir, Mehmet Fatih Doğan ve Ali Şentürk var.
 
Öykü ÇelikNehir Yapım tarafından hayata geçirilen, yapımcılığını Muharrem Gürer'in üstlendiği  filmin müzikleri Tamer Çıray’a ait…
 
Filmin özel gösterimi İstanbul'da yapıldı.
 
Filmin başrol oyuncularından Erkan Petekkaya, basın mensuplarına gösterim öncesi yaptığı açıklamada, çekimlerin zorlu ama keyifli geçtiğini söyledi.
 
Oyuncu Kemal Uçar da heyecanlı bir yapımda rol aldıklarına değinerek, "Çok farklı bir deneyimdi bizim için. Ortaya çıkan sonucu bilmediğimiz için biz de filmi merak ediyoruz aslında. Türünün hem ilk hem de iyi bir örneği olacağını umuyoruz." dedi.
 
blankOyuncu Ruhi Sarı ise filmin hikâyesinin ancak izleyince anlaşılabileceğini belirtti: "Söze döktüğümüzde çok içinden çıkamayacağımız bir hikâye. Çünkü senaryoyu ilk okuduğumuzda kafamız çok fena karışmıştı. Bir kere daha okuyunca çözebildik. Umarım keyif alarak izleyeceğimiz bir film olmuştur." dedi. 
 
Filmin Konusu
 
Antalya’nın sayılı zenginlerinden olan Süleyman, çocuklarına oldukça düşkün bir adamdır. Amerika’da eğitim alan kızı Aslı ve ülkesinde öğrenim gören oğlu Tarık ile mutlu bir dünyası vardır. Zengin olduğu halde çocuklarını şımartmayan Süleyman, onları en iyi şekilde yetiştirmeye çalışır. Ailenin mutlu yaşantısı, Tarık’ın İstanbul’da öğrenciliği sırasında yaşadığı olay sonrasında alt üst olur. Yaşanan olay, Tarık’ta büyük bir psikolojik travma yaratır. Oğlunun içinde bulunduğu durumdan dolayı kahrolan Süleyman, onun nasıl bu hale geldiğini araştırmaya başlar. Kısa bir süre sonra ise, oğlunun başına gelenlerin, kendisinin de içinde olduğu bir öğrenci grubundan kaynaklandığını öğrenir. Oğluna yapılanların intikamını almak isteyen Süleyman, beş yıl boyunca gruptakileri takip eder. Artık hesaplaşmak için hazır olan Süleyman, “itiraf et ya da öl” esasına dayanan bir yarışma düzenleyerek gençleri bir araya getirir. 100 milyon dolar ödüllü, ucunda ölümün olduğu bu yarışmada, dürüst olmaktan başka çıkış yolu yoktur. Babasının düzenlediği yarışmayı öğrenen Aslı ise gerçekleri ortaya çıkaracak ve babasıyla yüzleşecektir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir