Kafalar Karışık Filmi Sinemalarda

Yönetmen
Yücel Yolcu’nun
Kafalar Karışık
Filmi Sinemalarda
 
Youtube'da 4,5 milyonun üzerinde takipçisi bulunan "Kafalar" ekibinin başrolünde yer aldığı yönetmen Yücel Yolcu’nun Kafalar Karışık filmi sinemalarda.
 
Enver Sülük ve Büşra Karahan'ın senaryosunu birlikte kaleme aldığı komedi türündeki Kafalar Karışık filmi 7 Aralık 2018 Cuma gününden itibaren sinemalarda.
 
Filmin; Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin, Metin Akpınar, Cihan Ünal, Perihan Savaş, Güven Kıraç, Erkan Can, Feride Hilal Akın, Ruhi Sarı, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Selahattin Taşdöğen ve Enes Batur gibi isimlerden oluşan geniş bir oyuncu kadrosu var.
 
Film, âşık olduğu kız ile evlenebilmenin yollarını arayan bir genç ile ona bu uğurda yardımcı olan arkadaşlarının hikâyesini anlatıyor.
 
Film için Notlar
 
Kafalar Karışık, yönetmenin ilk uzun metraj filmi.
 
Filmin hikâyesi çok zayıf ancak ünlü isimlerden oluşturulan güçlü oyuncu kadrosu  bu zayıflığın üstünü örtmüş ve film izlenebilir olmuş.
 
Film; Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can, Güven Kıraç, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu, Perihan Savaş, Selahattin Taşdöğen, Funda Arar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın gibi isimleri bir araya getirerek sinemaseverlere keyifli bir seyir sunmuş.
 
Filmde en ufak bir küfürün olmaması komedi filmlerinin geleceği adına iyi bir örnek ve sevindirici bir gelişme. Bu aynı zamanda seyircinin küfür olmadan da güldürülebileceğinin kanıtı olmuş.
 
Usta oyuncu Metin Akpınar’ın, aklı gidip gelen dede rolünde sergilediği performans gerçekten muhteşem.
 
Elbette aynı performans muhteşemliğini; Güven Kıraç, Erkan Can, Cihan Ünal ve Selahattin Taşdöven için de söylemek gerek.
 
Görüntü yönetmeninin de iyi iş çıkardığı filmin kurgusu ve müzikleri de oldukça başarılı.
 
Filmin Konusu
 
Kız arkadaşıyla evlenebilmek için onun kayıp babasını bulmaya çalışan genç bir adam ile arkadaşlarının hikâyesi… 
 
Atakan’ın sevgilisi Buse zengin bir kadındır, bu nedenle ailesi de evleneceği erkek konusunda çok seçicidir.
 
Buse’nin dedesi bu evliliğe izin vermeyince; Atakan'ın, Buse’nin yıllardır kayıp olan babasının bulup ondan izin istemekten başka çaresi kalmaz.
 
Macera dolu bir yolculuğa atılan genç adama bu serüvende en yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşlik eder.
 
Kendilerini bir anda Antalya'da bulurlar ve işler iyice karışır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir