blank

Judy Filmi Sinemalarda

Judy FilmiÜnlü Oyuncu
ve Şarkıcı
Judy Garland'ın
Hikâyesi
 
Yönetmen
Rupert Goold'un
Judy Filmi
Sinemalarda
 
Judy FilmiÜnlü oyuncu ve şarkıcı Judy Garland'ın hikâyesini anlatan, yönetmen Rupert Goold'un Judy filmi sinemalarda.
 
Judy filmi 3 Ocak 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Rupert Goold'un yönettiği ve Renee Zellweger'in başrolünde yer aldığı Judy filmi, 1968 yılında özel gösterilerde sahne almak için Londra'ya gelen oyuncu ve şarkıcı Judy Garland'ın yaşadıklarını anlatıyor.
 
Judy FilmiFilmde, Renee Zellweger'e Jessie Buckley, Finn Wittrock, Rufus Sewell, Michael Gambon, Bella Ramsey, Royce Pierreson ve Darci Shaw eşlik ediyor.
 
Film İçin Notlar
 
“Film, Judy Garland’ın hayatına ilişkin bazı detayları onun önüne bırakılan haplar gibi önümüze bırakıyor…
 
Tabii filmde ona hayat veren Renee Zellweger’i unutmamak lazım. Çok mimik yapıp arada dikkatimizi dağıtsa da bu ufak tefek, hatta fazlasıyla nüktedan ve dengesini kurmaya çalışan kadına iyi sahip çıktığını düşünüyorum. Ödül şansı bir hayli yüksek bu yıl! Judy Filmi
 
Tabii bu tarz filmlerin bir hayat hikâyesini getirip önümüze sunmasından başka misyonları da olmalı. Çocuk oyuncular konusunu insanlara, sektöre, şirketlere birazcık olsun düşündürtüyorsa ne mutlu! Onlara bir gelecek sunarken, sunulduğu düşünülürken aslında sırtlarına yüklenen ağır bir yükün altında ezildikleri, şöhretin bedeli gibi klişe bir laf olsa da sonraki bütün adımlarını etkiledikleri göz ardı edilmemeli diye düşündürtüyor.
 
Judy, Dorothy karakteriyle ünlenen, sonrasında daha çok yardımcı kadın oyuncu kıvamında kalan, nefis bir sese sahip olan, hayatla olan bağını hep gevşek tutan bir sahne kadınının hayatını anlatıyor.
Film oyuncunun daha çok son yıllarını anlattığı için fazla tekrarlı ve dip modda ilerliyor ama başta Over The Rainbow (kendisi söylemekten bıktığını söylese de) olmak üzere birçok parçayla da bizi buluşturuyor. Genç yaşta ölen oyuncuyu anmamızı sağlıyor. Biraz da bu gözle bakmak lazım sanırım.”  Banu Bozdemir
 
Filmin Konusu
 
Judy filmi, ünlü oyuncu ve şarkıcı olan Judy Garland'ın hayatına odaklanıyor. 1968 kışında, Judy Garland'ın "Oz Büyücüsü"ndeki ikonik Dorothy rolünü oynamasının üzerinden 30 yıl geçmiştir. Talk of the Town performansları için çalkantılı Londra'ya gelen Garland, arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla yeniden bir araya gelmenin coşkusunu yaşarken, bir yandan da gece kulübünün yönetimiyle çatışmaktadır. İleride 5. kocası olacak Mickey Deans'in hayatına girişiyle birlikte, Garland için her şey daha parlak görünmeye başlar. Ancak 47 yaşının 45 yılında çalıştıktan sonra, çok yorgun ve hassas bir hale gelir. Hollywood'a feda edilen çocukluğunun anıları ve çocuklarının yanına, eve dönme isteği Garland'ın zihnine gölge düşürür.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir