Hüzün Üçgeni Filmi Sinemalarda

Hüzün Üçgeni Filmi SinemalardaYönetmen
Ruben Östlund'un
Altın Palmiye Ödüllü
Hüzün Üçgeni
Filmi Sinemalarda
 
Ruben Östlund'un Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye Ödülü alan Hüzün Üçgeni filmi sinemalarda
 
Hüzün Üçgeni filmi 28 Ekim 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Komedi ve dram karışımı filmin oyuncu kadrosunda Harris Dickinson, Charlbi Dean Kriek, Woody Harrelson, Vicki Berlin, Henrik Dorsin, Zlatko Buric, Jean-Christophe Folly, Iris Berben, Dolly de Leon, Sunnyi Melles, Amanda Walker, Oliver Ford Davies, Arvin Kananian ve Hanna Oldenburg var.
 
Film, İsveçli yönetmen Östlund'un ilk İngilizce filmi.
 
Filmi İçin Notlar
 
“Film başından itibaren modellere pahalı ve ucuz kıyafet giydiklerinde takındıkları tavır gibi güce sahip olanların, merdivenin alt basamaklarında kalanlarla yaşadığı uyuşmazlığı işaret eder kıvamda ilerliyor. Çağdaş bir anlatımla ikiyüzlülük, modellerin derinsizliğini de araya sıkıştırarak bayağılık, kapitalizmin acımasız damarları gibi pek çok konuda komik ve sinir bozucu bir hiciv sunmayı başarıyor! Östlund burjuvazide çekici bir yan olmadığını haykıra haykıra söylüyor ve bu tuhaf insanları sihirli bir tiksinme duygusuyla izlersiniz diye lafını bağlıyor.” (Banu Bozdemir / beyazperde.com)
 
Filmin Konusu
 
Film, lüks bir gemiyle geziye çıkan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Modellik yapan Carl ve Yaya, milyarder yolcuların tercih ettiği süper lüks bir gemi ile seyahate çıkar. Zenginlik ve şatafat içindeki gemide seyahat eden yolcular için başlarda her şey yolundadır. Ancak önce fırtınanın çıkması ardından da korsan baskını onların keyifli tatilini kabusa çevirir. Yolculuğun sonunda Carla, Yaya ve bir grup yolcu, kendilerini hiyerarşinin ve sınıfsal rollerin tekrar yazıldığı bir hayatta kalma oyununun içinde bulur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir