blank

Hakan Eraslan Resim Sergisi Galeri Soyut’ta

blank“Melankoli-3”
Hakan Eraslan
Resim Sergisi
Galeri Soyut’ta
 
Hakan Eraslan, “Melankoli-3” isimli kişisel resim sergisi ile 24 Mart – 12 Nisan 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut B salonunda izleyicisi ile buluşuyor.
 
blankAçılış: 24 Mart Cuma Saat: 18:00- 20:30 Yer: Galeri SOYUT B Salonu
 
Bu sergi, sanatçının “Melankoli” adını verdiği  resim sergilerinin üçüncüsü.
 
blankDaha önce “Melankoli” için “Melonkoli resimlerimde hep vardı zaten. Müziğin insan psikolojisine derin etkisi beni müzik ve müzisyen temasına itti, izleyiciyle resim arasında görünmez bağlar kurulmasına yardımcı oldu.. Melankolinin, insanın kendi içinde yaşadığı psikolojik yüzleşmeyi tam olarak yansıttığını düşünüyorum. Renklerin hareketi ve canlılığının yanında ışık ve gölgeyi kompozisyonu destekleyici unsurlar olarak kullandım. Gölge, figürlerdeki melankoliyi öne çıkaran bir tavır oldu. Arka planda sezilen peyzaj algılarında, şehir yaşamından bunalan insanın doğaya yönelme isteğinin gizlendiğine inanıyorum.” diyen Hakan Eraslan’ın sanat ve sanatçı tarifine ilişkin özgün değerlendirmeleri var:
 
blank“Sanat nesnel gerçeğin insan bilincinde yeniden yorumlandığı, estetik ve plastik kaygılar içinde gerçeğe farklı bakış açıları getirip, geliştiren bir süreç, bir dışavurumdur. Kavramsal sanat her ne kadar sanat terimine yeni tanımlar üretirken estetik kaygıları önceliğinde tutmasa da benzer süreçlerden geçer. Sosyal yaşamın içindeki insan sorunsalına alternatif katkılar, yeni bakış açıları geliştirme çabası içinde olan, bunu yaparken de estetik ve plastik çözümler üreten eylemcidir sanatçı..”
 
Hakan Eraslan; 1971 Çorum / Osmancık’ta doğdu.1995 Uludağ Üniversitesi Eğitim Fak.  Resim Öğretmenliği Bölümü`nden mezun oldu.
MEB’da Resim Öğretmenliği yapmakta olup, çalışmalarını özel atölyesinde sürdürmektedir. Birçok kişisel sergi açmış, Yurt içinde ve yurt dışında karma ve yarışma sergilerine katılmış olup, çok sayıda çalışması yurt içi ve yurt dışında çeşitli koleksiyonlarda bulunmaktadır.
 
Seçilmiş Kişisel Sergileri:
2013 ‘’Melankoli’’ Galeri Soyut / C Salonu
2015 ‘’Melankoli-2’’ Galeri Soyut / B Salonu
2017 ‘’Melankoli-3’’ Galeri Soyut / B Salonu
 
blank
blank
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir