Gölgelerin Aşkı Filmi Sinemalarda

Gölgelerin Aşkı Filmi SinemalardaYönetmen
Claudia Myers'ın
Gölgelerin Aşkı
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Claudia Myers'ın senaryosunu da yazdığı Gölgelerin Aşkı filmi sinemalarda.
 
Gölgelerin Aşkı filmi 13 Mart 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Gölgelerin Aşkı filmi görünmez biri olarak hayatını sürdüren Holly'nin kendisini görebilen tek kişiyle tanıştıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor.
 
Gölgelerin Aşkı Filmi SinemalardaFantastik öğeler barındıran dram türündeki filmin başrollerinde Olivia Thirlby, Alan Ritchson, Megan Fox, Jim Gaffigan, Maria Dizzia ve Tito Ortiz var.
 
Film İçin Notlar
 
“Gölgelerin Aşkı filmi, fotoğrafçı Holly’in hayatını doğaüstü bir anlatımla ele alıyor.
 
İşin gerçeği filmi izlerken görünmezliğin bir alegori olduğunu düşünmeden edemiyorsunuz. Çünkü Holly mutsuzken, toplumdan dışlanırken görünmezlik özelliği kazanır. Kendisini görmezden gelenlerin arasında birden gerçekten de görünmez olur. Fakat bu özelliğini Shane ile karşılaşınca ve ona aşık olunca kaybeder. Dünyada ilk başlarda sadece Shane onu görürken, aşk ve mutluluktan sonra başkaları da Holly’i görmeye başlar.
 
‘’Gölgelerin Aşkı ‘’ filminin asıl derdinin sevgisiz bir dünyada insanın kendini ne kadar değersiz hissettiğini anlatmak olduğunu söyleyebiliriz.
 
Filmdeki oyunculuklara baktığımızda orta seviyede bir oyunculuk görürüz. Filmin senaryosu da bir sürü handikapla dolu ve sürükleyicilik özelliği de taşımıyor.
 
Filmde yer yer sinematografik anlamda güzel enstantanelerle karşılaşmanın dışında görüntü yönetmenliği açısından da çok etkileyici bir kompozisyonla karşılaşmayız.
 
Sonuç olarak ‘’Gölgelerin Aşkı’’ filmi de Holly gibi yakın bir zamanda sinemanın görünmezleri arasına girecek ve unutulacak bir film” (Mahmut Yavuz / ortakoltuk.com)
 
Filmin Konusu
 
Gölgelerin Aşkı, gölgelerde yaşayan yalnız bir kadının hikâyesini konu ediyor.
 
Yıllardır yalnız olan ünlü fotoğrafçı Holly, yaşamını bir gölge olarak sürdürmektedir. Yıllar sonra onu görebilen tek kişi olan Shane Blackwell adındaki gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsü ile tanışır.
 
Genç kadın, Shane’in gözden düşmesinin nedeninin, tabloid fotoğraflarından biri olduğunu fark eder. Neden olduğu şeyi telafi etmek isteyen Holly, Shane’ın eski “şampiyon” statüsünü geri kazanması için elinden geleni yapar.
 
Shane ile aşkın ne demek olduğunu anlayan Holly, aynı zamanda kendi kaderi için hayal ettiğinden daha fazla sorumluluk taşıdığı gerçeğine uyanır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir