Gog Adlı Tiyatro Oyununun Özel Gösterimi

İtalyan Yazar ve Şair
Giovanni Papini'nin
Romanından Uyarlanan
Gog Adlı Tiyatro Oyununun
Özel Gösterimi Yapıldı
 
İtalyan yazar ve şair Giovanni Papini'nin "Gog" adlı romanından uyarlanan aynı adlı oyunun, Zorlu PBM'deki özel gösterimine sanat ve medya dünyasından ünlü isimler katıldı.
 
Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı (TİYSAV) tarafından sahneye konulan "Gog" adlı oyunun özel gösterimi yapıldı.
 
Oyun, İtalyan yazar ve şair Giovanni Papini'nin, "Gog" adlı romanından aynı adla uyarlanmış.
 
Oyunun, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'ndeki (PSM) özel gösterimine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile eşi Reyyan Erdoğan'ın yanı sıra sanat ve medya dünyasından ünlü isimler katıldı.
 
Oyunun senaryo uyarlamasını Betül Odabaşı Törk, yönetmenliğini ise Zuhal Öztürk üstlendi.
 
Sanat yönetmenliğini Mustafa Odabaşı ve Fatih Kılıç'ın gerçekleştirdiği oyunda, Abdül Süsler, Murat Ceylan, Ozan Ceylan, Çisel Kuşkan, İbrahim Tül, Cumhur Arat, Tolga Öz, Kemalettin Caymaz, Orhan Uzun, Fatih Boyalı, Halil İbrahim Babur, Merve Gizem Seçgin, Ekin Ulaş ve Özlem Şahin rol alıyor.
 
İki perdelik oyunun kostüm tasarımında Reyyan Erdoğan, müziğinde Can Atilla, ışık tasarımında Fatih Kılıç imzası bulunuyor.
 
Dram türündeki oyunun konusu ise şöyle:
 
"Gog çok zengin, bunalımlı, buhranlar içinde, endişeli ve orta yaşlı bir adamdır. İnsanlardan nefret eden Gog'un hayatta tek önem verdiği şey kendisidir. Can sıkıntısı halinden kurtulmak için tüm servetini harcamaya karar verir. Gog'un bu yolda yaşadıkları, arayışı, tanıştığı insanlar ve kendiyle yüzleşmesi gözler önüne serilir. Böylece oyunda seyircinin de kendisine gerçek mutlulukla ilgili sorular sorması sağlanır."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir