blank

Genç Piyanistin Uluslararası Başarısı

Genç Piyanistin Uluslararası BaşarısıSanja Pavlovic
Piyano Yarışması’nda
Genç Piyanistin
Uluslararası Başarısı
 
İzmirli genç piyanist Nehir Özzengin, Sırbistan'da düzenlenen Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması’nda birincilik kazandı
 
Özzengin, müziğe tutkuyla bağlı olduğunu ve son 1 yıldır beste de yapmaya başladığını dile getirdi.
 
Genç Piyanistin Uluslararası BaşarısıYaşar Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisi öğrencisi 15 yaşındaki Nehir Özzengin, uluslararası yarışmalarda elde ettiği derecelerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor.
 
Nehir Özzengin, son olarak, korona virüsü salgını nedeniyle piyanistlerin performans videolarını göndererek katılabildiği Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması’nda birinci olmayı başardı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Özzengin, müziğe tutkuyla bağlı olduğunu ve son 1 yıldır beste de yapmaya başladığını dile getirdi.
 
blankYarışmada kazandığı birincilik dolayısıyla sevinçli olduğunu aktaran Özzengin, "Uluslararası bir jüri bu performansları izleyerek puanlama yaptı. Puanlama sonucu birinci gelerek çok büyük bir mutluluk yaşadım. Başarımın devamlılığını, kazandığım her ödül sonrası kendime yeni ve zor hedefler seçmeme bağlıyorum. Son aldığım 5 birincilik ödülünü de bu hedefler ile elde ettim. Bundan sonraki hedefim de kendime sınırlar koymadan uluslararası düzeyde yeni başarılar ede etmek ve müzik alanında emin adımlarla ilerlemek. Müziğe olan büyük tutkum hep devam edecek." dedi.
Genç Piyanistin Uluslararası Başarısı
​​​​​​​Nehir Özzengin; müziğe 4,5 yaşında başlayan sanatçı şu an 15 yaşında. 8 yıldır YÜSEM Müzik Yüksekokulu’nda devamlı sürdürdüğü eğitimlerle milli ve beynelmilel olmak üzere 12 müzik ödülü kazandı. Covid19 salgını sebebiyle tüm müzik çalışmalarını çevrim içi eğitimlerle sıkı bir biçimde sürdürmeye devam eden Nehir, bu dönemi de zaferlerle bitirdi.
 
​​​​​​​En yeni galibiyeti olarak Sırbistan’da tertip edilen Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması’nda 1’incilik ödülünün yanı sıra, Lüksemburg’da tertip edilen Uluslararası Artistes En Herbe Müzik Beste Yarışması’nda, İtalya’da tertip edilen Uluslararası Cortemilia Piyano Yarışması ile Uluslararası Nicola Di Stefano Piyano Yarışması’nda ve de Türkiye’de tertip edilen 26. Halıcı Milli Beste Yarışması’nda da birincilik ödüllerinin sahibi oldu.
Genç Piyanistin Uluslararası Başarısı
​​​​​15 yaşındaki Özzengin, son olarak, salgın sebebiyle piyanistlerin performans videolarını yollayarak katılabildiği Uluslararası Sanja Pavlovic Piyano Yarışması’nda birinci olmayı başardı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir