blank

Fenomen Filmi Sinemalarda

blankEbubekir Uygur ve
Ercüment Kolay’ın
Yazıp Yönettiği
Fenomen Filmi
Sinemalarda
 
Ebubekir Uygur ve Ercüment Kolay'ın yazıp yönettiği Fenomen filmi 20 Temmuz 2018 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Filminin başrollerinde Vedi İzzi, Bora Cengiz ve Hümeyra Şare var.
 
blankGerilim türündeki film, sosyal hayattan izole bir biçimde yaşayan İzzet'in sanal dünyada popülerleşmesiyle gelişen olayları ele alıyor.
 
Yapımcılığını "Kemik Yapım"ın üstlendiği Fenomen filminin başrollerini Vedi İzzi, Bora Cengiz ve Hümeyra Şare paylaşıyor.
 
blankKadir Yücel’in görüntü yönetmeni olduğu Fenomen filminin müzikleri ise Yuri Ryadchenko’ya ait.
 
Film; öyküsüyle, kurgusuyla, müziğiyle, oyuncuların başarılı performansıyla sinemaseverlere vasatın üstünde bir seyir keyfi sunuyor.
 
Filmin Konusu
 
blankFenomen, İzzet’in sanal dünyada popülerleşmek için yaptıklarını konu ediyor. Tıp fakültesinden mezun olan İzzet kendi dünyasına gömülen genç bir adamdır. Çevresinde kimsesi olmayan İzzet’in tek arkadaşı evinde beslediği kuştur. İnsanlardan kaçan, kendi dünyasında yaşayan İzzet’in sosyalleşebildiği yer sadece sanal dünyadır. Mesleğini yapmak yerine elektroniğe ve yazılıma yönelen İzzet böylece sanal dünyaya daha çok hakim olmaya başlar. İnsanların beğenisini, takdirini toplamaktan mutlu olan yalnız adamın tek isteği sosyal medyada daha çok takip edilmektir. Sanal dünyada popülerleşmeyi, bir fenomen olmayı kafasına koyan İzzet bunun için bir uygulama kullanmaya karar verir ve Dürbün adındaki uygulama ile sosyal medyada canlı yayın yapmaya başlar. İzzet,  takipçi kazanmak için yaptığı sansasyonel canlı yayınlarla dönüşü olmayan bir yola girer.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir