blank

Farah Fersi’den Türkiye’ye Müzikle Destek

Farah Fersi’den Türkiye'ye Müzikle Destekİstiklal Marşı ve
İzmir Marşıyla
Tunuslu Sanatçı
Farah Fersi’den
Türkiye'ye
Müzikle Destek
 
İstiklal Marşı ve İzmir Marşıyla Tunuslu sanatçı Farah Fersi’den Türkiye'ye müzikle destek mesajı.
Kanunla yorumladığı İstiklal Marşı ve İzmir Marşı ilgi çeken sanatçı Farah Fersi, yeni tip korona virüsüne karşı Türkçe destek mesajı gönderdi.
 
Farah Fersi’den Türkiye'ye Müzikle DestekYeni tip korona virüsüne (covid-19) karşı neredeyse tüm dünya ülkelerinin sosyal medya üzerinden başlattığı #evdekal çağrısına sanatçılardan da destek geliyor.
 
blankTürk kökenli bir aileden gelen Tunuslu kanun sanatçısı Farah Fersi de İtalya için kanunla yorumladığı Bella Ciao şarkısının ardından Türkiye için de İstiklal Marşı ve İzmir Marşı'yla dayanışma ve "evde kal" çağrısı yaptı.
 
Bir dönem İstanbul'da da yaşayan Fersi, AA muhabirine Tunus'tan telekonferansla yaptığı açıklamada Türkiye'yi çok sevdiğini ve salgından sonra Türkiye'ye tekrar gelmeyi heyecanla beklediğini söyledi.
 
Fersi, korona virüsü salgınının tüm dünyayı tedirgin ettiğini ve bir sanatçı olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştığını aktardı:
 
blank"Ben güzel taraftan bakıyorum. Bu birbirimizi daha çok sevmek, daha iyi dinlemek ve desteklemek için iyi bir fırsat. Bu yüzden sizinle videolarım aracılığıyla pozitif enerji yaymak istiyorum."
 
"Türklerden gelen mesajlar beni çok mutlu etti"
 
blankFersi, salgından en çok etkilenen İtalya için yaptığı Bella Ciao şarkısını yeniden yorumlamasının ardından Türkiye için de İstiklal Marşı ve İzmir Marşı'nı kanunla yorumlamaya karar verdiğini aktardı:
 
" 'Türkiye için mutlaka bir şey yapmak istiyorum' dedim ve bu videoyu hazırladım, paylaştım. Sabah uyandığımda Türkiye'den gelen birçok mesajla karşılaştım. Bu mesajlar beni çok mutlu etti. Siz lütfen evden dışarı çıkmayın. Ailenizi, büyüklerinizi, çocuklarınızı ve kendinizi düşünün. İş, alışveriş ve her şey gecikebilir. Sizleri çok seviyorum. Destekleriniz için de çok teşekkür ediyorum. Hepinize öpücükler gönderiyorum. Sağlıkla kalın."
 
Farah Fersi'nin ününü duymayan yok
 
blankKanuna adeta hükmeden Tunuslu sanatçı Farah Fersi bir kanun sanatçısı. Game of Trones şarkılarını dahi kanun ile çalarak büyük bir üne sahip olan Farah Fersi, "Türkler için" notuyla birlikte çaldığı İstiklal Marşı ve İzmir Marşı ile içinde bulunduğumuz zor günlerde hepimizin yüzünü güldürdü.
 
Kanun ile yarattığı harikaları bunlarla sınırlı olmayan kanun sanatçısı instagram sayfasında her ülkeye has anlamlı müzikleri icra ederek takipçileri ile paylaşıyor.
Farah Fersi’den Türkiye'ye Müzikle Destek
AA
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir