Ersan Çetin Kişisel Resim Sergisi

Ersan Çetin Kişisel Resim Sergisi“Zamanın Ruhu –
Güncel Tabletler”
 
Ersan Çetin
Kişisel Resim Sergisi
Galeri Soyut’ta
 
Ersan Çetin’in “Zamanın Ruhu – Güncel Tabletler” isimli kişisel resim sergisi 17 Şubat – 8 Mart 2023 tarihleri arasında Galeri Soyut, Yıldız / C Salonunda
 
“Zamanın Ruhu – Güncel Tabletler”
 
Ersan Çetin, sanat felsefesini; kendisinden önceki kuşaklardan kopmadan, onları irdeleyerek ve inceleyerek, kendisinden sonraki kuşaklara bir köprü olabilmek, evrensel ve yerel değerler ışığında yeni ufuklar açabilmek, estetik kaygılar duyarak sanatsal denilebilecek özgün eserler üretebilmek, bu kapsamda bir nebze farkındalık yaratabilmek olarak özetlemektedir.
 
Ersan Çetin Kişisel Resim SergisiErsan Çetin Kişisel Resim Sergisi
 
Bir röportajında da söylediği gibi, doğadaki her şey onu etkilemekte ve ona konu zenginliği sunmaktadır. Bu doğrultuda dijital ortamda tarihi yapılar, kuşlar, kediler, balıklar, natürmortlar, kent ve doğa soyutlamaları yapmıştır. Eş zamanlı olarak “Anadolu Halk Motifleri”, “Kuş Evleri” ve “Gözler” projelerine devam etmiş olup Ultra Viole Baskı tekniğiyle baskılarını gerçekleştirmiştir.
 
Ersan Çetin Kişisel Resim SergisiErsan Çetin Kişisel Resim Sergisi
 
“Söz uçar yazı kalır” mottosundan hareketle 4.000-5.000 yıl önce pişirilmiş veya güneşte kurutulmuş toprak levhaların günümüze ulaşmasından etkilenen Ersan Çetin; “Zamanın Ruhu – Güncel Tabletler” adını verdiği proje/sergisini, el yapımı kâğıt levhalar üzerine akrilik boya tekniğiyle oluşturmuştur. “Söz uçar tabletler kalır” diye düşünmektedir.
 
 
Ersan Çetin; 1959’da Uşak’ta doğdu. 1976 Uşak Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 1983 Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalı, Prof. Hüseyin Bilgin atölyesinden mezun oldu. Öğrencilikle eşzamanlı ve sonrası serbest grafiker olarak ajanslarda çalıştı.
 
1985 yılında Ajans Bayındır’ı kurarak çok özel grafik tasarım çalışmaları yaptı. Sanatsal uygulamalarında kendine özgü çizginin oluşması için araştırmalar ve denemelerine devam etti. Bugüne kadar kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör firmalarına özgün katalog, dergi, afiş, logo ve kurumsal kimlik tasarlamıştır. Birçok özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçının ayrıca kendi resimleriyle birlikte “Mırıldandım Hayata” ve “Tabiri Caizse” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.
 
Yaşamından sanatı ötelemeden tasarladığı eserleriyle birlikte kendine özel çalışmalarına Ankara’daki atölyesinde devam etmektedir. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği-BRHD üyesidir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir