Dünya Sanatçılarından Depremzedelere Destek

Dünya Sanatçılarından Depremzedelere DestekBrian May,
Orlando Bloom,
Natalie Portman,
Penelope Cruz
 
Dünya Sanatçılarından
Depremzedelere Destek
 
Dünyaca ünlü rock grubu Queen'in eski gitaristi Brian May, sinema oyuncusu Orlando Bloom, Natalie Portman ve Penelope Cruz'un arasında bulunduğu isimler depremzedeler için yardım çağrısında bulundu
 
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenler için yapılan yardımlar devam ederken, pek çok yabancı şarkıcı ve oyuncu da sosyal medya hesaplarında Türkiye’ye destek mesajları paylaştı ve depremzedeler için yardım çağrısında bulundu.
 
Dünya Sanatçılarından Depremzedelere DestekDünya Sanatçılarından Depremzedelere Destek
 
Gitarist Brian May, Instagram hesabında İngiltere merkezli Afet Acil Durum Komitesinin (DEC) Türkiye ve Suriye için başlattığı yardım kampanyasını paylaştı. Takipçilerine bağış kampanyasına katılma çağrısında bulunan May, “Türkiye ve Suriye’de acil ihtiyaç halinde olanlara bağışta bulundum” diye yazdı.
 
Dünya Sanatçılarından Depremzedelere Destek
 
“Yüzüklerin Efendisi” serisindeki rolüyle tanınan İngiliz oyuncu Orlando Bloom, UNICEF’in Türkiye ve Suriye’deki depremzede çocuklara yönelik bağış kampanyasını paylaşarak, “Depremin etkisi çocuklar için oldukça sarsıcıydı” açıklamasını yaptı.
 
ABD’li oyuncu Natalie Portman da Instagram hesabında Türkiye ve Suriye için dua ettiğini belirtti ve Türk arkadaşlarının kendisine yolladığı insani yardım yapan derneklerin listesini paylaştı.
 
İspanyol oyuncu Penelope Cruz, UNICEF’in yardım çalışmalarının yer aldığı videosunu paylaşarak, Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenler ile özellikle çocuklara yönelik çalışmalara destek verilmesi çağrısı yaptı.
 
İngiliz şarkıcı Harry Styles, Instagram hesabında Türkiye’ye yardım götürmek için çalışmalar yapan kuruluşların gönderisini paylaşırken, ABD’li yapımcı Jason Momoa da paylaşımında depremden etkilenenler için üzgün olduğunu belirterek, “Acı hayat kayıpları ve tarihi sanat yapılarının tahrip olması çok üzücü. Dualarım bu güzel insanlarla” sözleriyle duygularını dile getirdi.
Dünya Sanatçılarından Depremzedelere Destek
Dünya Sanatçılarından Depremzedelere Destek

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir