“Dört Mevsim İki Bale” Antalya DOB’da

"Med-Cezir" ve
"Dört Mevsim"
Baleleri Bir Arada
 
“Dört Mevsim İki Bale”
Antalya DOB'da
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi, "Med-Cezir" ve "Dört Mevsim" balelerinden oluşan "Dört Mevsim İki Bale" eserini 13 Mart'ta sanatseverlerin beğenisine sunacak.
 
 “Med-Cezir”
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden (DOB) yapılan yazılı açıklamaya göre:
Müziği A.Corelli, J.S.Bach ve J.Pachelbel'e ait olan "Med-Cezir" balesinin düzenlemesini Yeliz Efe yaptı. Med-Cezir" balesinin libretto ve koreografisi ise Tolga Burçak ve Meray Kartal tarafından yapıldı.
 
Eser, günlük hayatın getirdiği zorluklar ve kadın erkek ilişkisinin insana yüklediği sorumluluklardan doğan çılgınlıkların sonucunda hissedilenleri anlatıyor.  Eserin dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay, ışık tasarımı ise Fuat Gök tarafından yapıldı.
 
"Dört Mevsim"
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden (DOB) yapılan yazılı açıklamaya göre:
Müziği Antonio Vivaldi'ye ait "Dört Mevsim"in libretto ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy tarafından yapıldı.
 
Vivaldi'nin en ünlü eseri olmasının yanı sıra Barok müzik ve klasik müzik repertuvarının en bilinen örneklerinden "Dört Mevsim"i seslendirecek Antalya DOB orkestrasını Hakan Kalkan yönetecek.
 
Eser ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Nursun Ünlü ve ışık tasarımı Fuat Gök'e ait.
 
Bale gösterisi, 13 Mart'ta 20.00'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir