Doğançay Müzesi 16. Resim Yarışması

Doğançay Müzesi 16. Resim YarışmasıSon Katılım:
21 Eylül 2020
 
İstanbul Ortaokullar
Öğrencileri için
 
Doğançay Müzesi
16. Resim Yarışması
Başvuruları Başladı
 
Doğançay Müzesi 16. Resim Yarışması başvuruları başladı
Son katılım tarihi 21 Eylül 2020 olan yarışmanın sonuçları 13 Ekim 2020’de açıklanacak
 
Yarışma ile ilgili olarak yapılan açıklama
 
Müze, 15 sene önce, kuruluşundan hemen sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda başlatmış olduğu çocuk resim yarışmalarını büyük bir ihtimamla günümüze kadar sürdürmüştür. Bu sene de pandemi süreci nedeniyle başvurular çevrimiçi platforma taşınmıştır. Konu ise pandemi sürecinde pozitif çalışmalar ve düşünceler ortaya koymak amacıyla ‘Hayat’ olarak belirlenmiştir.
 
Ressam Burhan Doğançay ne yazık ki 9. Yarışmamızdan sonra vefat etti. Bizler onun İstanbul çocuklarına kazandırdığı bu değerli kültürel markayı aynı titizlikle sürdürmenin çabası içindeyiz.
 
Yarışmaya İstanbul’da okuyan ortaokul 5, 6, 7, 8. Sınıf öğrencileri info@dogancaymuseum.org adresinden online başvuruyla katılabilecektir.
Öğrenciler, “Hayat” konusunu istedikleri gibi resmedebileceklerdir. Yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük, 5 mansiyon ve katılım sertifikası verilecektir; İlk 8’e giren öğrenciler bir yıl güzel sanatlar eğitimi kazanmış olacaklardır.
 
Yarışmaya Başvuru Koşulları
 
Doğançay Müzesi 16. İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması’na İstanbul ilinde okuyan tüm ortaokul öğrencileri katılabilir. Yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük, 5 mansiyon ve katılım sertifikası verilecektir; ilk 8’e giren öğrenciler bir yıl güzel sanatlar eğitimi kazanmış olacaklardır Öğrenciler, “Hayat” konusunu istedikleri gibi resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50×70 cm’den daha büyük olmayacaktır.
 
Yarışmaya her öğrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir. Resimlerin mümkün olan en iyi şekilde fotoğraflarının çekilmesi önemlidir, eğer mümkünse taratarak gönderilmesi daha doğru olur. Resmin tamamının görselde görünmesi gerekmektedir. Fotoğraf makinası ya da telefonla yapılacak çekimlerde ışığın doğal ve resmi orijinalini en doğru şekilde yansıtmasına, mümkün olan yüksek çözünürlükte olmasına dikkat edilmelidir.
 
Son başvuru tarihi: Resim görselleri an geç 21 Eylül 2020 tarihine kadar e-mail üzerinden info@dogancaymuseum.org adresine gönderilecektir. Her resim için; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası), resmin adı, ölçüleri ve tekniği mail gövde metnine ve her resmin arka yüzüne yazılmalıdır.
 
Değerlendirme sonuçları: Yarışma sonunda başarı ve sergileme ödülü kazanan eserler, 13 Ekim 2020 tarihinde kazanan öğrencilere bildirilecektir. Şartlar uygun olduğunda eserlerin bir sergisi yapılacaktır. Ödül sahipleri yapılacak sergi süresi için eserlerini Doğançay Müzesine vermekle yükümlüdürler.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir