blank

CerModern’de Yeni Resim Sergileri

CerModern'de Yeni Resim Sergileri“Moebius ve Enki Bilal”
 
“Selim İleri ve Ali Kotan”
 
CerModern'de
Yeni Resim Sergileri
 
CerModern'de Yeni Resim SergileriFransız çizgi roman sanatçısı Moebius ve Enki Bilal'in eserleri ile Ali Kotan ve Selim İleri'nin ortak çalışmasıyla ortaya koyduğu eserler Ankara’da CerModern'de sergilenmeye başlandı.
 
CerModern'de Yeni Resim SergileriFransız çizgi roman sanatçısı Moebius ile Enki Bilal'in eserleri
 
Koleksiyonun sahibi Murat Cem Şerbetçi, Enki Bilal ve Moebius'un 150 parça eserinin sergide sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu söyledi.
 
CerModern'de Yeni Resim Sergileriİstanbul'da daha önce benzer bir organizasyon yapıldığını belirten Şerbetçi, bunun ise Türkiye'de Enki Bilal ve Moebius'un en fazla eserinin bir araya geldiği ilk sergi olduğunu belirtti.
 
Sergide serigrafi, heykel, resim ve saat tasarımlarının yer aldığını anlatan Şerbetçi, serginin 19 Nisan'a kadar gezilebileceğini bildirdi.
 
CerModern'de Yeni Resim SergileriSelim İleri ile Ali Kotan'dan "Gece Sirenleri" sergisi
 
CerModern'de ayrıca Ali Kotan ile Selim İleri'nin ortak çalışmasıyla ortaya koyduğu eserler, "Gece Sirenleri" temasıyla sergilenmeye başlandı.
 
Kotan, kendisinin Selim İleri'nin metinlerinden, İleri'nin de kendisinin resimlerinden ilham alarak ortak hazırladıkları eserlerin sergilendiğini söyledi. Sergide 85 eserin yer aldığını belirten Kotan, kendisinin Ankara'da, İleri'nin de İstanbul'da yaşadığını, bu serginin farklı şehirlerde hazırlandığını anlattı
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir