blank

Cecilia Krull İstanbul’da Konser Verdi

blankLa Casa
De Papel'in
Sesi
 
Cecilia Krull
İstanbul'da
Konser Verdi
 
blank"My Life is Going On" şarkısıyla üne kavuşan Cecilia Krull, konserde kendi yazdığı şarkılardan oluşan ilk solo albümünden parçalar seslendirdi.
 
Dünya çapında ilgiyle izlenen La Casa De Papel dizisinin jenerik müziğindeki yorumuyla üne kavuşan Cecilia Krull ilk kez İstanbul'da konser verdi.
 
Müzisyen bir ailede yetişen ve 7 yaşında şarkı söylemeye başlayan İspanyol caz sanatçısı, Salon İKSV'de sevenleriyle bir araya geldi.
 
blankKrull, ilginin yoğun olduğu konserde, jenerik şarkısı "My Life is Going On"un yanı sıra kendi yazdığı şarkılardan oluşan ilk solo albümünden parçalar seslendirdi.
 
Farklı dillerde şarkılar söyleyen sanatçıya, sözleri Manel Santisteban imzası taşıyan "My Life is Going On" şarkısında seyirciler de eşlik etti.
 
“My Life Is Going On'u bestelerken en çok dizinin Tokyo karakterinden etkilendim”
 
Müzisyen bir aileden gelen Cecilia Krull, kariyerine yedi yaşında Disney filmlerinin şarkılarını seslendirerek başladığını söyledi.
 
Birçok filmin müziklerini hazırlayan Krull'un hayatı, tüm dünyada fenomen olan La casa de papel dizisi için yazdığı My Life Is Going On şarkısıyla değişti…
 
blankblank
 
blank"Biz dizi için şarkıyı büyük aşkla yaptık"
 
Krull, "La Casa De Papel'in bütün dünyada bu kadar ilgi göreceğini bilmiyorduk. Biz dizi için şarkıyı büyük aşkla yaptık. Bütün dizi ekibi heyecanla tutkuyla çalıştı. Sanırım dizinin ve şarkının başarısının sırrı bu oldu. Hepimiz bu ilgi karşısında şoke olduk, ama elbette çok da mutlu olduk” dedi.
 
La Casa De Papel'in yaratıcısıyla daha önce başka bir dizide çalıştığını, o dizi için de bir şarkı yaptığını söyleyen Krull, “Bu dizinin senaryosunu okuyunca ‘Burada acayip bir şeyler oluyor’ dedim ve çok şaşırdım” dedi. Krull özellikle şarkıyı bestelerken en çok Tokyo karakterinden etkilendiğini de sözlerine ekledi.
 
Türkiye'de olduğum için heyecanlıyım. Çok mutlu oldum"
 
“Türkiye'de olduğum için heyecanlıyım. Çok mutlu oldum. Dinleyiciler neredeyse bütün şarkıların sözlerini biliyorlardı ve benimle birlikte söylediler, dans ettiler, eğlendiler” diyen Krull, salonda çok güzel bir enerji olduğunu söyledi.
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir