blank

“Bizim Köyün Şarkısı” Filmi Sinemalarda

blankÇocuklar Başrollerde
 
“Bizim Köyün Şarkısı”
Filmi Sinemalarda
 
Tuğçe Soysop'un yönetmenliğini üstlendiği başrollerini çocukların oynadığı “Bizim Köyün Şarkısı” filmi bugünden itibaren sinemalarda.
 
Dram ve komedi karışımı filmin oyuncuları: Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler, Dora Dalgıç, Tansel Öngel, Güneş Sayın, Sezai Aydın, Aslı Omağ ve Eda Döğer.
 
blankBabalarının doğduğu köye geri dönme kararıyla şehir yaşamından köy hayatına adapte olmaya çalışan ve okulda yeni arkadaşlar edinmeye çalışan iki çocuğun hikâyesini anlatan “Bizim Köyün Şarkısı” filminin özel gösterimine ünlü isimler çocuklarıyla katıldı.
 
blankBaşrollerinde ilk kez çocukların yer aldığı “Bizim Köyün Şarkısı” filminin BKM Tiyatro’da özel gösterimi yapıldı.
 
SHOW TV’nin yapımlarından “Güldüy Güldüy Show Çocuk”  ekibinin başrollerinde olduğu filmin  özel gösterimine ünlü isimler çocuklarıyla katıldı.
 
blankEtkinliğe, filmin minik yıldızları tam kadro katılırken, konuk oyuncu olarak yer alan Doğa Rutkay'da geldi.
 
blankDavetliler arasında Pınar Altuğ ve kızı, Mustafa Erdoğan ve oğulları, Burak Kut, eşi ve kızı da vardı. Minikler film öncesi Barış Manço’nun ‘Yine Yol Göründü Gurbete’ adlı şarkısını özel bir koreografiyle seslendirdi.
 
Özel gösterimden sonra tüm çocuklar, sahnede birlikte dans edip şarkı söyledi.
 
Filmin Konusu
 
Bugün gösterime giren film, İstanbul’dan Muğla’ya taşınmak zorunda kalan bir babanın iki çocuğuyla köy hayatına alışma sürecini konu ediniyor.
 
İstanbul'da yaşayan ve son derece rahat bir hayatı olan Çınar'ın hayatı, hiç beklemediği bir olay sonucu bambaşka bir seyre girer. Babasının maddi sıkıntıları nedeniyle kız kardeşi Zeynep ile birlikte babasının köyüne, yani dedesinin yanına taşınırlar. Çınar,Hiç aşina olmadığı köy hayatına alışmaya, İstanbul özlemini bastırmaya çalışır.  Şartlar ne kadar zor olursa olsun hayallerini izlemenin mümkün olduğunu burada öğrenecektir. Yıllardır katılmak istediği Geleceğin Müzisyenleri adlı bir müzik yarışmasına, köydeki yeni arkadaşlarıyla katılmak için var gücüyle çalışacaktır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir