blank

Bizi Hatırla Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Çağan Irmak’ın
Bizi Hatırla
Filmi Sinemalarda
 
Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği Bizi Hatırla filmi sinemalarda.
 
Bir süre ihmal ettiği babasını rahatsızlandıktan sonra yanına alan bir adam ve ailesinin hikâyesini anlatan Bizi Hatırla filmi 23 Kasım 2018 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankDram türündeki filmin başrollerinde Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk oynuyor.
 
blankFilmin ilk gösterimi 19 Kasım’da Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına gerçekleştirildi.
 
Çağan Irmak, Avşar Film'in desteğiyle gerçekleştirilen gösterimin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu. Irmak,  ilk gösterimin eğitime destek amacıyla yapıldığını söyledi.
 
Dolu bir salonda ilk gösterimin galadan önceki nabız yoklaması gibi olduğunu ifade eden Irmak, "Tepkilerden çok memnunuz." dedi.
 
blankIrmak, bir önceki filmi "Çocuklar Sana Emanet"in farklı bir tarz olduğunu, yeni filminin daha çok seyirciye dönük olduğunu söyledi.
 
"Eşref" karakterini canlandıran Altan Erkekli, filmi ilk kez izlediğini belirtti:
blank"Senaryoyu okuduğumda hüngür hüngür ağlamıştım, arkadaşlarımın o repliklere can ve kan vermesiyle tekrar gözyaşlarımı tutamadım. Başı ve sonu itibarıyla çok değerli bir film olmuş. Hayat dolu dolu anlatılmış ve herkes kendi penceresinden çok iyi anlatmış hayatı. Çağan'ın da dediği gibi kimseyi yargılamıyoruz. İzleyenler, köprünün ne tarafındalar, ona göre kararlarını verip hayatlarına devam edecek."
 
Oyuncu Özge Özberk, filmin ağlatan ve güldüren duygu yüklü sahnelerine işaret etti: "Tipik bir Çağan Irmak klasiği değil midir ağlıyorken bir anda ters köşe olmak. Ben de filmi ilk kez seyrettim. Çok duygulandığım anlar oldu filmdeki o sahnenin içinde bulunmamıza rağmen. Hakikaten bir dakika bile durmayan, çok yüksek tempolu, bir o kadar duygusal, çok temiz bir iş olmuş. Ben bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Emek veren herkesin eline sağlık." dedi.
 
Filmde "Kaan" karakterini canlandıran Tolga Tekin, filmin kendisi için sürpriz olmadığına vurgu yaptı: "Ben zaten böyle güzel bir film olacağını biliyordum. Muhteşem bir oyuncu kadrosu. Gerçekten çok keyifli bir çekim süreciydi." dedi.
 
Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk'un da başrollerinde yer aldığı yapım, araya giren uzaklıkla birlikte bir baba ve oğlunun zamanla birbirine yabancılaşmasını konu alıyor.
 
Filmin Konusu
 
Bizi Hatırla, ihmal ettiği babasının rahatsızlanmasının ardından onunla yeniden bağ kurmaya çalışan bir adamın hikâyesini konu ediyor.
 
Çalışkan bir adam olan Kaan, sahip olduğu başarılı kariyerini dişi tırnağıyla gerçekleştirmiştir. Bulunduğu noktaya gelebilmek için yıllarca çalışmış ve sonunda istediği mevkie gelmeyi başarmıştır. Eşi, iki çocuğu ve işiyle kurduğu sakin hayat onun için yeterlidir. Bu stresli yoğunluk içindeyken, bir sahil şehrinde yaşayan yaşlı babası Eşref’i biraz ihmal etmiş durumdadır. Ancak bu durum, günün birinde babasının geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında değişir.
 
Yaşanan rahatsızlık Eşref'i babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun iş temposu buna müsaade etmemektedir. İşten vakit ayıramadığından ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Baba Eşref ise oğluna ve ailesine yük olmaktan çekinmektedir, bu nedenle de geldiği gibi kendi evine geri dönmek ister. Bu alışık olmadıkları durumun içinde nasıl davranacaklarını bilemeyen baba-oğlu, birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını fark ederler.
 
Babasıyla tekrar bağ kurmaya çalışırken aynı çatı altında kalmak Kaan için zor kararlar alma gerekliliğini ve sıkı bir vicdan muhasebesini beraberinde getirecektir…
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir