blank

Bende Kal Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Utku Uçar'ın
Bende Kal Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Utku Uçar'ın Yeşilçam sineması tadındaki komedi filmi “Bende Kal” 13 Temmuz'dan itibaren sinemalarda.
 
blankUtku Uçar'ın yazıp yönettiği; oyunculuğunu Süheyl Uygur, Ruhi Sarı, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın, Yüksel Molla, Hüseyin Elmalıpınar, Fırat Kaymak, Emin Gümüşkaya, Beyza Nur Mete ve Mehmet Güneş'in paylaştığı, Bende Kal filmi sinemalarda.
 
Yönetmen Utku Uçar, senaryo yazım aşamasında herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği karakterler oluşturmak istediğini söyledi: “Ben de çoğu insan gibi Yeşilçam filmlerini izleyerek büyüdüm. Bugün hala defalarca izlediğimiz eski Türk filmlerini aynı heyecanla tekrar tekrar izliyoruz. Burada amacım hem kendi çocukluğumdaki o güzel Yeşilçam filmlerini günümüze uyarlayarak seyirciyle buluşturmak, hem de ailecek sinemaya gitmek isteyenlere güzel bir alternatif sunmak”  dedi.
 
Farklı ve eğlenceli konusu ile her yaştan izleyiciye kahkaha garantisi veren “Bende Kal” filminde birçok oyuncu aynı kadroda yer alıyor ancak bu kez alışkın olduğunuzun dışında rollerde. Filmin özelliklerinden birisi de duayen tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un oğlu Süheyl Uygur’un da ilk kez bir sinema filminde yer alması.  “Söz “ dizisinin oyuncularından Ruhi Sarı ve “İşler Güçler”  dizisinin başarılı oyuncusu Sadi Celil Cengiz filmin başrollerini paylaşıyor. Usta oyuncu Peker Açıkalın ise daha önce hiç görmediğiniz bir karakter ile konuk oyuncu olarak izleyiciyle buluşuyor.
 
Filmin Konusu:
 
Babadan kalma berber dükkânını işleten Fikret, her tıraş sonrasında müşterilerine yaptığı masaj ile nam salmıştır. Fikret'in hayatı, Taner'in ona zorla masaj aleti satmasıyla kâbusa döner. Fikret ve Taner dükkâna gelen ünlü mafya babası Altan'ın ölümüne sebep olur. Peşlerine mafyanın düşmesini engellemek için cesedi ortadan kaldırmaya çalışan ikili koltukçu Rıza'dan yardım ister. Cesedi antika bir koltuğun içine gizleyip ortadan kaldırmayı planlarlar. Fakat amaçlarına ulaşamadan mafya tarafından yakalanırlar ve her şeyi itiraf ederler. Bunun üzerine koltuğu geri almak için dükkâna dönerler ancak, koltuk düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş ile Adana'ya doğru yola çıkmıştır. Mafyanın adamları Altan'ın içinde bulunduğu koltuğu bulup geri getirmeleri için üçlüye 2 gün süre verir. Adana'ya doğru yola çıkan Fikret, Taner ve Rıza kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulurlar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir