Avengers Endgame Filminin Yeni Rekoru

Disney ve Marvel Yapımı
Avengers Endgame
Filminin Yeni Rekoru
 
"Avengers: Infinity War" filminin devamı niteliğindeki Disney ve Marvel yapımı Avengers Endgame filmi gişe rekoruna koşuyor.
 
Avengers Endgame geçen hafta "Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi" unvanını kazandı.
 
İkinci haftasında "Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi" rekorunu kırdı.
 
Film, geçen hafta "Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi" unvanını kazandı. Avengers Endgame’in, gösterime girdiği ikinci haftasında dünya çapında hasılatının 2 milyar 189 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Haber ABD medyasında yer aldı.
 
"Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi"
 
Avengers Endgame 11 günde "Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi" unvanını kazandı.
 
"Tüm zamanların en fazla hasılat yapan filmi" sıralamasında da Avengers Endgame, Titanic ve "Star Wars: The Force Awakens" filmlerini geçti.
 
Film, 2 Milyar 789 milyar ile bu alanda rekoru elinde tutan "Avatar"dan sonra şu an ikinci sırada bulunuyor.
 
Film eleştirmenleri 2009 yapımı Avatar'ın 2 milyar dolar hasılata 47 günde ulaştığına dikkati çekti.
 
Film eleştirmenleri küresel gişelerde bu ivmenin sürmesi halinde Avengers Endgame’in, Avatar'ı geçebileceği tahmininde bulunuyor.
 
Filmin yönetmenliğini Joe Russo ve Anthony Russo’nun birlikte yaptı. 
 
Filmin Konusu
 
"Avengers Infinity War"un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos'un Sonsuzluk Eldiveni'ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir.
 
Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi'nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır.
 
Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos'un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir