blank

Aslı Gibidir Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Ali Yorgancıoğlu'nun
Aslı Gibidir Filmi
Sinemalarda
 
Çocukluğundan beri oyuncu olmak isteyen genç bir kızın hayallerine ulaşmak için atıldığı macerayı odağına alan Aslı Gibidir filmi sinemalarda.
 
Başrolünü Aslı İnandık’ın üstlendiği Yönetmen Ali Yorgancıoğlu’nun Aslı Gibidir filmi 25 Ocak 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankAslı Gibidir filmi; ‘Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi’ ve ‘Kafalar Karışık’ın ardından üçüncü YouTuber filmi.
 
Senaryosunu Evren Erdoğan, Ayşe Balıbey ve Bener Karaçor üçlüsünün yazdığı film, klasik 'YouTuber' filmlerinden farklı bir atmosfere sahip gibi görünüyor.
 
100 civarında videosuyla 12,2 milyon kez seyredilen Aslı İnandık'ın sinema perdesindeki macerası bu filmle başlıyor.
 
blankFilmin oyuncu kadrosunda Aslı İnandık’la birlikte Nazlı Tosunoğlu, Tuna Orhan, Ayten Uncuoğlu, Ahmet Olgun Sünear, Toygan Avanoğlu, Enis Arıkan, Seda Türkmen, Uraz Kaygılaroğlu, Melis Kaygılaroğlu, Berkay Tulumbacı, Aslı Turanlı ve Tuğçe Karabayır gibi isimler var.
 
Görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan’ın üstlendiği film komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.
 
Filmin Konusu
 
Aslı Gibidir, oyuncu olmanın hayalini kuran genç bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Genç bir kız olan Aslı, yıllardır oyuncu olmanın hayalini kurmaktadır. Ailesine bağlı olan genç kız onların isteğini geri çevirmeyip, ilk üniversitesini onların tercihine göre belirler. Ancak hayallerinden asla vazgeçmez ve yeniden sınavlara hazırlanıp ikinci üniversite olarak, özel bir konservatuvarın oyunculuk bölümünü kazanır. Hayallerine adım adım yaklaşan Aslı'nın bu başarısı, ailesinin tepkisine neden olur. Ailesi, kızlarının oyuncu olmasını istemediği için, ona destek olmayacaklarını söyler. Ne olursa olsun konservatuvarda okumaya kararlı olan Aslı, bunun için ne yapacağını düşünürken, kendisini hiç bilmediği bir dünyanın içinde bulur. 'Dublörler Kulübü'ne adımını atan Aslı, burada bir yandan okul için para kazanırken, bir yandan da yeteneğini sergileme imkânı bulur. Adeta ikinci yuvası olan Dublörler Kulübü'nde hayatının macerasını yaşayan Aslı’nın yaşamı, aşk kapısını çaldığında bambaşka bir hal alır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir