blank

Aşk Bu mu Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Ömer Uğur’un
Aşk Bu mu
Filmi Sinemalarda
 
Kubilay Aka ve Afra Saraçoğlu'nun başrollerini paylaştığı yönetmen Ömer Uğur’un Aşk Bu mu filmi sinemalarda.
 
Yolları kesişen Umut ve Gülüm’ün hikâyesini anlatan Aşk Bu mu filmi 14 Aralık 2018 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankHayatı boyunca mücadele etmek durumunda kalan bir genç erkek ile belli sıkıntılardan uzak hayat süren genç bir kadının hikâyesi…
 
Romantik komedi türündeki filmde Salih Kalyon, Şerif Erol, Tanju Tuncer, Sadi Celil Cengiz ve Evrim Doğan da rol aldı.
 
blankSenaryosunu Cüneyt İnay'ın yazdığı filmin müzikleri Yıldıray Gürgen’e ait.
 
Film İçin Notlar
 
blankAşk Bu mu filmi de yıllarca birçok filmin vazgeçilmezi olan imkânsız aşk temasını işlemeye çalışmış. Ancak bu tema üzerinden hem bir komedi filmi hem bir dram filmi olsun istenmişse de bu pek başarılmış gibi görünmüyor.
 
 Oyuncu seçimi de, senaryo da, kurgu da üzerinde yeterince düşünülmeden yapılmış gibi.
 
blankEbette filmin bu olumsuz yanları dışında olumlu yanları, iyi oyuncuları, ilgiyle izlenecek güzel sahneleri var tabii ki.
 
Filmi izlemezseniz çok şey kaçırmış olmazsınız belki ama izlerseniz de izlemiş olmaktan pişman olmazsınız gibi…
 
Filmin Konusu
 
Yolları kesişen Umut ve Gülüm’ün hikâyesi… 
 
Genç bir adam olan Umut, çocukluğundan beri hırsızlık yapmaktadır. Umut, hayatının fırsatını yakalayıp köşeyi dönmenin hayalini kurar. Fakat ne hayallerine kavuşabilir ne de sürekli aradığı ailesine ulaşabilir.
 
Genç bir kadın olan Gülüm ise hayallerine bir adım uzaklıktadır. Okulunu başarıyla bitiren Gülüm’ün hayatında hiçbir sıkıntı yoktur.  Zengin bir ailenin biricik genç kızıdır.
 
Fakat bir gün genç kızın tüm hayatı kararır. Gülüm’de karaciğer yetmezliği olduğu ortaya çıkar ve nakil gerçekleşmezse ölecektir.
 
Tam da bu süreçte Umut ile Gülüm’ün yolları kesişir.
 
Hırsızlık yaparak hayatlarını kazanan Umut ve iki arkadaşı, ailelerini bulmak için bir mafya babasının emri altında çalışarak hırsızlık yapmaktadır. Bu kez büyük vurgun yapmak üzere Gülüm ve ailesinin evini seçerler. Ancak soygun için girdikleri boş eve bir süre sonra Gülüm ve ailesinin dönmesiyle işler karışır. Bu talihsiz karşılaşma sonucu organ nakli için geldiklerini söylemeleri ve para ödülünü de öğrenmeleri üzerine, yalanları gerçeğe dönüşür.
 
Kendisini zor durumların içerisinde bulan Umut, bedeli ağır olan bir karar vermek zorunda kalır.
 
Peki, aşk her şeyin üstesinden gelmeye yeterli midir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir