blank

AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması

AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje YarışmasıEge Maden İhracatçıları
Birliğinin Düzenlediği
AMORF
Doğal Taş Tasarım ve
Proje Yarışması İçin
Başvurular Devam Ediyor
 
Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması için başvurular devam ediyor. 
 
Son başvuru tarihi:
13 Temmuz 2020
 
Yarışma; mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar ve tasarım fakültelerinin ilgili lisans veya yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler ile mezunlarının katılımına açık.
 
Yarışmada, profesyonel ve öğrenci kategorilerinde, yurtdışı eğitim bursu dahil olmak üzere toplamda 10 projeye 10’ar bin TL tutarında para ödülü verilecek.
 
Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği yarışma, tasarım açısından güçlü, sürdürülebilir projeler geliştirmeyi hedefliyor.
.
AMORF ile Doğal Taş sektöründeki başarılı tasarımcılar ödüllendirilerek yaratıcı fikirler ve projelerin desteklenmesi planlanıyor.
 
Yarışmanın Jüri Heyeti
 
AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın jüri heyeti Platformİzmim Yönetim Kurulu Saymanı Gülçin Çalandağ. İzmir Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Hüseyin Egeli. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Demet Binan. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Başkanı Can Özcan. Mimar Yelda Tuna, Tasarımcı Emre Yusufi, İç Mimar Hakan Kütahya, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı Sertaç Ersayın. ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Gülay Hasdoğan, Endüstriyel Tasarımcı Buket Hoşcan Bazman, İç Mimar Erman Bazman, Sezgin Marble Kurucu Ortağı Reyhan Sezgin ve Alpay Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Melike Alpay Özmen’den oluşuyor.
 
Yarışma Kategorileri ve Ödüller
 
AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması için yapılan başvurular; “mermer artıklarının değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılmasına ilişkin tasarım projeleri”,  “dış mekân projeleri ve iç mekân uygulamaları” ile “mobilya ve aksesuar tasarımları” olmak üzere üç ana kategoride değerlendirilecek.
 
Profesyonel ve öğrenci kategorilerinde toplamda 10 projenin finale kalacağı yarışmada finalistlerin her birine 10.000 TL tutarında para ödülü verilecek.
 
Ayrıca, Ege İhracatçı Birlikleri'nin Ticaret Bakanlığı'na sunacağı projenin onaylanması durumunda, finale kalan öğrenci kategorisindeki yarışmacılara yine Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenecek kişi sayısı doğrultusunda yurt dışında eğitim hakkı verilmesi planlanıyor.
 
Bunlara ilave olarak, sponsor firmanın ve jüri üyelerinin kararı doğrultusunda finale kalan projeler arasından seçilecek bir tasarımın üretilmesi ve tasarımcının ticari hakları korunarak satışa sunulması da söz konusu olacak.
 
Jürinin seçtiği bir finalist projeye ise bir yıl süresince ürün ve iş geliştirme mentorluğu sağlanacak.
 
Başvurular
 
AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’na başvurular 13 Temmuz 2020 tarihine kadar yarışmanın kurumsal web sitesi olan amorf.org üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.
 
Ödül Töreni
 
Ödül töreninin, her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Dünya Mimarlık Günü ile eşzamanlı olarak, paralelinde düzenlenecek sergi ve mimarlarla network etkinliği ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir