blank

Abdurrahman Yıldız Atölyesini Evine Taşıdı

Abdurrahman Yıldız Atölyesini Evine TaşıdıÇini Sanatçısı
Abdurrahman Yıldız
Atölyesini Evine Taşıdı
 
Abdurrahman Yıldız Atölyesini Evine TaşıdıKütahyalı çini sanatçısı Abdurrahman Yıldız hayatı sığdırdığı evine atölyesini de taşıdı.
 
Abdurrahman Yıldız Atölyesini Evine TaşıdıKovid-19 önlemleri kapsamında "Evde Kal" çağrılarına uyarak iş yerine gitmeyen 64 yaşındaki çini sanatçısı Abdurrahman Yıldız, evinin bir bölümünü atölyeye dönüştürdü.
 
blankKütahya'da yaşayan, Kültür ve Turizm Bakanlığı çini sanatçısı Abdurrahman Yıldız, korona virüsünden (Kovid-19) korunmak için atölyesine gitmeyip çalışmalarını evinde sürdürüyor.
 
Çocuk yaşlarda başladığı sanatta yarım asrı deviren 64 yaşındaki Yıldız, çiniden pano, vazo, saat ve tablolar yapıyor.
 
Abdurrahman Yıldız, 65 ve üzeri yaşlardaki kişilere getirilen sokağa çıkma yasağına tabi olmasa da korona virüsü için alınan tedbirlere elinden geldiğince uyduğunu, zorunlu olmadıkça evinden ayrılmadığını söyledi.
 
blankYıldız, daha önce atölyesinde yaptığı çalışmalarını evinde sürdürdüğünü belirtti:
 
"Evimin bir odasını atölyeye çevirdim ve burada çiniden eserler üretmeyi sürdürüyorum. Sabah kalktığımda atölyeme gider gibi odama giriyorum ve çalışıyorum. blankBu sayede hem çalışmalarımdan uzak kalmamış oluyorum hem de evde boş dururken oluşabilecek can sıkıntısından kurtuluyorum. Böylelikle toplumumuz için güzel bir örnek oluşturduğumu da düşünüyorum."
 
"Çini keyifli bir uğraş"
 
Yıldız, evde kaldıkları için canı sıkılanlara öneride bulundu.
 
Bugünlerin geçeceğini belirten Yıldız, "Evde kaldığımız süreçte elinde meşgalesi olmayıp canları sıkılan herkesin bir sanat dalıyla hobi olarak da olsa ilgilenmesini tavsiye ederim. Bu hobiyi çocuklarımızla da yapabiliriz. Bu sayede çocuklarımız da tablet, telefon ve televizyonlardan uzak kalmış olur. Çünkü çini keyifli bir uğraş." dedi.
 
Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na destek için üzerinde çalıştığı eserlerini internetten ya da imkânı olursa sergi açarak satmak istediğini dile getirdi: "Satıştan elde edeceğim gelirle kampanyaya destek olmak istiyorum. Elimden bu geliyor, herkesi gücü nispetinde kampanyayı desteklemeye davet ediyorum." dedi.
Abdurrahman Yıldız Atölyesini Evine Taşıdı
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir