blank

71. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

blank"Televizyonun Oscarları"
71. Emmy Ödülleri
Sahiplerini Buldu
 
blankABD'de "Televizyonun Oscarları" olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri'nin kazananları belli oldu. 71. Emmy Ödüllerine Game of Thrones damgasını vurdu
 
blankLos Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda düzenlenen 71. Emmy ÖdülleriTöreninde oyuncu ve komedyen Thomas Lennon dış ses olarak izleyicilere rehberlik etti.
 
71. Emmy Ödülleri "En İyi Drama Dizisi" ödülüne 32 dalda aday gösterilen "Game of Thrones" layık görüldü. Dizideki performansıyla Peter Dinklage, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" (Drama) ödülünü aldı.
 
En İyi Komedi Dizisi seçilen Fleabag geceden dört ödülle ayrıldı. En İyi Mini Dizi ödülü ise Chernobyl’e gitti.
 
Jodie Comer32 adaylık kazanarak bu yıl en çok Emmy adaylığı kazanan dizi olan Game of Thrones, gecenin sonunda En İyi Drama Dizisi ödülünü alarak tarihi bir başarıya imza attı. blankGeçtiğimiz hafta, teknik dallarda Emmy’lerin dağıtıldığı gecede 10 Emmy kazanan Game of Thrones, bu gece En İyi Drama Dizisi ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama (Peter Dinklage) Emmy’lerini de kazanarak bu yıl toplamda 12 Emmy ödülüne ulaştı ve yeni bir rekora imza attı.
 
Bu yıl yayınlanan 2. ve son sezonuyla büyük ses getiren Fleabag da geceye damga vuran bir diğer yapım oldu. Eşsiz mizah anlayışı ve dördüncü duvarı zekice yıkan senaryolarıyla son yılların en iyi dizilerinden birine imza atan Phoebe Waller-Bridge, komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanırken, En İyi Komedi Dizisi de Fleabag seçildi. Buna bir de Harry Bradbeer’ın kazandığı En İyi Yönetmen – Komedi eklenince sevilen dizi geceden dört ödülle dönmeyi başardı.
 
71. Emmy Ödülleri
 
En İyi Drama:
"Game of Thrones"
 
En İyi Komedi:
"Fleabag"
 
En İyi Erkek Oyuncu, Drama:
Billy Porter, "Pose"
 
En İyi Kadın Oyuncu, Drama:
Jodie Comer, "Killing Eve"
 
En İyi Erkek Oyuncu, Komedi:
Bill Hader, "Barry"
 
En İyi Kadın Oyuncu, Komedi:
Phoebe Waller-Bridge, "Fleabag"
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Drama:
Peter Dinklage, "Game of Thrones"
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu,
Drama: Julia Garner, "Ozark"
 
En İyi Mini Dizi:
"Chernobyl"
 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir