blank

7. Koğuştaki Mucize Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Mehmet Ada Öztekin’in
7. Koğuştaki Mucize
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Mehmet Ada Öztekin’in 7. Koğuştaki Mucize Filmi sinemalarda.
 
Dram türündeki 7. Koğuştaki Mucize Filmi, 11 Ekim 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankÇukur dizisiyle yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Aras Bulut İynemli, 7. Koğuştaki Mucize filminde başrolde oynuyor. İynemli, filmde kızına kavuşmak için mücadele veren zihinsel engelli bir baba olan Memo’yu canlandırıyor.
 
Daha önce Locman filmindeki performansıyla izleyenlerin takdirini toplamayı başaran minik oyuncu Nisa Sofiya Aksongur, Aras Bulut İynemli ile başrolü paylaşıyor. Aksongur, bu filmde Memo’nun (Aras Bulut) 7 yaşındaki kızı “Ova” karakterini canlandırıyor. Aynı zamanda Kuzgun dizisinde canlandırdığı Dila rolündeki performansıyla göz dolduran küçük yeteneğin 7. Koğuştaki Mucize filmindeki performansı şimdiden merak konusu.
 
blankİynemli ve Aksongur’a İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur, Sarp Akkaya, Yıldıray Şahinler, Deniz Celiloğlu. Gülçin Şahin Kültür, Ferit Kaya, Cankat Aydos, Hayal Köseoğlu. Doğukan Polat ve Serhan Onat gibi usta ve genç oyuncular eşlik ediyor.
 
blankHafızalardan silinmeyecek bir öykü. Sıkıyönetim yıllarında (1983) bir Ege kasabasında geçen film, haksız yere hapse atılan Memo ile kızı Ova’nın adalet arayışı ve kavuşma hikâyesi üzerine kurulu.
 
Filmin ismi sonradan değiştirildi. Başlangıçta ismi “Yedi Numaralı Hücredeki Mucize” olan filmin adı sonradan “7. Koğuştaki Mucize” olarak değiştirildi.
 
Filmin çekimleri Ege’de ve Marmara’da yapıldı. 7. Koğuştaki Mucize’nin çekimlerinin bir kısmı Muğla’da yapıldı. Bir kısmı ise Beykoz Kundura’da özel olarak hazırlanan bir platoda çekildi.
 
7. Koğuştaki Mucize Filmi Lanistar Media ve Motion Content Group yapımı. Filmin dağıtım işlerinden ise CJ Entertainment Turkey sorumlu. Filmin müzikleri ise Hasan Özsüt’ün imzasını taşıyan Prag Filarmoni Orkestrası tarafından yapıldı.
 
Bir Güney Kore filmi olan Miracle in Cell No.7‘den uyarlanan filmin senaryosunu Kubilay Tat üstlendi. Senaryo süpervizörlüğünü ise Özge Efendioğlu gerçekleştirdi. Filmin ismi başta “Yedi Numaralı Hücredeki Mucize” iken Güney Kore yapımıyla birebir aynı olması istenmemiş olacak ki, ismi sonradan değiştirildi.
 
Fragmanı yayınlanan 7. Koğuştaki Mucize filmi, sadece 2 dakikalık videosuyla bile izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Yayınlandığı gün fragmanı 4 milyon kez izlenerek rekor kırdı.
 
Filmin Konusu
 
7. Koğuştaki Mucize filmi 7 yaşındaki kızı ile aynı zekâ yaşına sahip bir babanın adalet arayışını anlatıyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir