blank

7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması Ödülleri

7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması Ödülleri“Geleneksel Sanatlar”
 
7. Geleceğin Ustaları
Tasarım Yarışması
Ödülleri Verildi
 
Geleneksel sanatları geleceğe taşımayı amaçlayan 7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması ödülleri verildi
 
7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması ÖdülleriÖdül alan eserlerin yer aldığı serginin açılışı ve yarışmanın ödül töreni Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.
 
7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması ödülleri takdim edildi.
 
Bu yıl yedincisi düzenlenen yarışmada hüsn-i hat, tezhip, minyatür ve çini sanatı dalında eserler veren sanatçılar ödüllendirildi.
 
7. Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması ÖdülleriZeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, yarışmaya katılan eserlerden dereceye girenlerin sergisinin 13 Eylül'e kadar sanatseverlerin beğenisine açık olacağını söyledi.

İstanbullu bütün sanatseverleri sergiyi görmeye beklediklerini dile getiren Arısoy, "Memnuniyetle ifade etmem lazım ki her geçen yıl bu yarışmamız gelenekselleşiyor, kurumsallaşıyor. Bunda elbette jüride görev alan çok kıymetli hocalarımızın büyük payı var." dedi.
 
blankJüri üyelerinin ödül alan eserleri seçmekte zorlandığını dile getiren Arısoy, "Biz bu geleneksel sanatlar yarışmasını sonuna kadar devam ettirmeye kararlıyız. Çünkü bildiğiniz üzere yarışmalar aslında yıllandıkça değer ve prestij kazanıyor. Bütün jüri üyesi hocalarımıza, ilgi gösteren değerli yarışmacılarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.
 
blankÖdül töreninde, konuşmaların ardından dereceye giren eserlerin sahiplerinden etkinliğe katılanlara ödülleri ve sertifikaları takdim edildi.
 
Hakan Arslan "Hüsn-i Hat Sülüs-Nesih Kıt'a", Abdullah Eren "Hüsn-i Hat Celi Talik", Aslıhan Şentürk "Tezhip", Emine Suna Baran "Minyatür" ve Mehmet Kınık ise "Çini" sanat dalında birinci oldu.
 
blankYarışmaya, Türkiye'nin farklı şehirlerinin yanı sıra Malezya, Pakistan, İran ve Mısır'ın da arasında bulunduğu ülkelerden sanatçılar katıldı. Her kategoride birincilik, ikincilik, üçüncülük, teşvik ve sergileme ödülleri verildi.
 
Jüri üyeleri arasında Prof. Dr. Süleyman Berk, Ali Toy, Abdullah Oğuzhanoğlu, Berna Karabulut, Emel Türkmen, Esra Oğuzhanoğlu, Feyza Şen, Gaye Özen, Levent Kum ve Mehmet Gürsoy'un da arasında bulunduğu usta isimlerin yer aldığı yarışmanın birincilerine 20, ikincilerine 15, üçüncülerine ise 10'ar bin lira para ödülü verildi.
 
Ödül alan eserlerin yer aldığı kataloğun da sanatseverlerin beğenisine sunulduğu ödül töreni, jüri üyeleri ve sanatçıların hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.
 
Geleceğin Ustaları 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir