29. Uluslararası Doha Kitap Fuarı

30 Ülkeden
427 Yayınevi
 
29. Uluslararası
Doha Kitap Fuarı
Açıldı
 
Katar'da, 29'uncu kez kitapseverlerle buluşan Uluslararası Doha Kitap Fuarına bu yıl aralarında Türkiye'nin de olduğu 30 ülkeden 427 yayınevi katılıyor.
 
Katar'da Uluslararası Doha Kitap Fuarı, 29'uncu kez kitapseverlerle buluştu.
 
Katar'ın başkenti Doha'daki Fuar ve Kongre Sarayı'nda ziyaretçilerine kapılarını açan fuara aralarında Türkiye'nin de olduğu 30 ülkeden 427 yayınevi katılıyor.

Katar Emiri HH Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani'nin himayesinde gerçekleştirilen Uluslararası Doha Kitap Fuarı Arap ve yabancı ülkelerin geniş katılımını yansıtıyor. Fuarın organizasyonu Katar Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından yapılıyor.

Katar-Rusya Kültür Yılı 2018 çerçevesinde Rusya, fuarda Onur Konuğu. Ziyaretçiler, Rus edebiyatının en önemli yayıncılarının sunumuyla Rus edebiyatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaklar. Klasik Rus edebiyatı, sanatı ve kültürü ile tanışacaklar.
 
Rus standında ayrıca bir dizi konferans ve atölye çalışması var. Fuar, 09:00 – 21:00 saatleri arasında, cuma günü saat 17:00 – 22:00 arasında, perşembe günü ise 09:00 – 22:00 saatleri arasında açık olacak
 
Fuar 29.000 metrekarenin üzerinde bir alanda gerçekleştirilecek. Katılımcılar arasında 287 Arapça kitap, 68 çocuk kitabı, 17 eğitim kitabı ve 25 yabancı kitap yayımcısı yer alıyor.
 
Fuarda bir dizi bakanlık ve devlet kurumları da yer alacak. Ayrıca, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ABD, Fransa, Kore ve Filistin'in büyükelçiliklerinden mükemmel bir katılım olacak.
 
İspanya bu yıl sergiye ilk kez katılacak. Bu sene Lübnan, Ürdün ve Fas'tan katılan yayıncı sayısında da artış var.
 
Kırgızistan Büyükelçiliği de ilk kez fuara katılacak.
 
Organizasyon kapsamında imza günleri, atölye çalışmaları, şiir etkinlikleri ve konferanslar düzenlenecek, okurlar birçok yazarla buluşma fırsatı yakalayacak.
 
Bu yıl Rusya'nın onur konuğu  ülke olduğu 29. Uluslararası Doha Kitap Fuarı, 8 Aralık'a kadar devam edecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir