blank

12 Punto TRT Senaryo Günleri Ödülleri

blankÖn Alım Desteği ve
Ortak Yapım Desteği
 
12 Punto TRT Senaryo
Günleri Ödülleri
Sahiplerini Buldu
 
12 Punto TRT Senaryo Günleri’nin Ortaköy'deki Feriye'de gerçekleştirilen kapanış programında, "Ön Alım Desteği" ve "Ortak Yapım Desteği" almaya hak kazanan projelere ödülleri verildi.
 
blankTRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, "Bazı işler kısmetli doğar '12 Punto TRT Senaryo Günleri' de kısmetli doğdu." dedi.
 
12 Punto TRT Senaryo Günleri’nin kapanış programı Ortaköy'deki Feriye'de gerçekleştirildi. Kapanış programında, "Ön Alım Desteği" ve "Ortak Yapım Desteği" almaya hak kazanan projeler ödüllendirildi.
 
blankTRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Eren, TRT'de yapılan kurumsal değişikliklere değindi: "Sektörün önünü açmak ve uluslararası alanda işler yapabilmek amacıyla birçok proje başlattık." dedi.
 
blankEren, süreçleri hızlandırmak ve kolaylaştırmak için tasarladıkları projeleri anlattı: "Yapacağımız işlerin kurumsal olarak ayakta kalabilmesi için kurumun sahiplenebileceği, kişilerin yaptığı girişimlerin ötesinde olabilecek bir yapıya dönüştürmemiz gerekiyor. O yüzden de 12 Punto TRT Senaryo Günleri'ni hayata geçirdik. Bazı işler kısmetli doğar 12 Punto TRT Senaryo Günleri' de kısmetli doğdu." dedi.
 
blank"Daha önce yapmadığımız bir şeydi"
 
Oscar ödüllerini veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı John Bailey, "12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin önemine dikkati çekti.
 
blankBailey, genç yapımcılarla çalışmak ve onlara destek vermek için güzel bir kalıp oluşturduklarını dile getirdi. "Bizim için çok harikaydı çünkü tamamlanmış filmleri gördüğümüz film festivallerinin aksine, jüri üyeleriyle beraber yapımcıları dinleme ve onlara soru sorma fırsatı bulduk. Bazılarına bu şaşırtıcı geldi ama bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Daha önce yapmadığımız bir şeydi." dedi.
 
Daha sonra Bailey ve eşi Carol Littleton, 119 başvurudan seçilen ve destek almaya hak kazanan projelerin sahiplerine sertifikalarını takdim etti.
 
"İç Bahçe", "Kesilmiş Bir Ağaç Gibi", "Tavşan İmparatorluğu" ve "Bir Tutam Karanfil" adlı projeler Ortak Yapım Desteği; "Üç Arkadaş", "Turna Misali", "Aşı" ve "Umut" projeleri ise Ön Alım Desteği almaya hak kazandı.
 
12 Punto TRT Senaryo Günleri’nin kapanış programı, katılımcıların toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir