blank

Yeni Şarkısını Suriyeli Çocuklarla Söyledi

Yeni Şarkısını Suriyeli Çocuklarla SöylediDünya Barışı İçin
“Yere Batsın” Şarkısı
 
Rap Müzik Sanatçısı
Resul Aydemir
Yeni Şarkısını
Suriyeli Çocuklarla
Söyledi
 
"Misal" adıyla tanınan rap müzik sanatçısı Resul Aydemir, dünya barışı için yaptığı "Yere Batsın" adlı yeni şarkısını Suriyeli çocuklarla söyledi
 
Yeni Şarkısını Suriyeli Çocuklarla Söyledi"Misal" adıyla tanınan rap müzik sanatçısı Resul Aydemir, "Mazlum çocuklar da gülsün" mesajını vermek için yazdığı yeni şarkısını, insani yardım için gittiği İdlib'de çocuklarla birlikte seslendirdi.
 
Aydemir, Türkiye Diyanet Vakfının İdlib'deki briket ev teslimi ve yardım dağıtım programına katıldı.
 
Yeni şarkısını yakın zamanda müzikseverlerle buluşturan Aydemir, "Yere Batsın" şarkısını İdlib'deki etkinlikte bir araya geldiği çocuklarla birlikte seslendirdiğini ve çok duygulandığını söyledi.
 
 
Yeni Şarkısını Suriyeli Çocuklarla SöylediAydemir, şarkı ile "Savaş istemiyoruz", "Kardeşliğe sınırlar koymayın" ve "Mazlum çocuklar da gülsün" mesajlarını öne çıkarmak istediklerini dile getirdi.
 
blank"Yönetmenimiz de sağ olsun sözlerle senkron şekilde silahları yere düşürüp savaş karşıtı mesajı, ekrandaki telleri açıp kardeşliğe sınır koyulmaması gerektiğini ve siyah beyaz mülteci çocuk fotoğraflarını klip sonunda renklendirerek, onların da mutlu olmaya hakkı olduğu mesajını harika işledi." dedi.
 
blank"Mazlum çocuklar bizim emanetimiz"
 
Dünyadaki mazlum çocuklara dikkati çekmek istediklerini vurgulayan Aydemir, "Onlar bizim emanetimiz. Şarkı sözlerinde geçtiği gibi 'Hep kendin için üzülürsen, sana derler insaf! Mazlum için üzülürsen, adın olur insan!' Aslında parçanın ana fikri de bu." şeklinde konuştu.
 
blankAydemir, şarkıyı ilk olarak İdlib'de çocuklarla birlikte söylemeyi özellikle istediklerini dile getirdi:
 
“Şarkı yayınlandıktan sonra ilk defa İdlib'de, dünya güzeli çocuklarımızla onlar için yazdığımız şarkıyı beraber söylemiş olduk. Nefret patladı, şefkat azaldı. Bu konuya çok dikkat etmemiz lazım. Özelde insanda, genelde ise dünyada şefkat ve merhamet duyguları ne zaman üst seviyelere çıkarsa dünya da o zaman daha güzel bir yer olur."
 
Yardım çalışmalarına bizzat katıldı
 
Aydemir, programa katılan TDV gönüllüleriyle birlikte Suriye'nin Türkiye sınır hattında zorla yerinden edilen sivillerin sığındığı çadır kampları ziyaret etti.
 
İdlib'deki etkinlikte bir araya geldiği çocuklarla birlikte "Yere Batsın" şarkısını söyleyen Aydemir, Arapça şarkılarda da çocuklara eşlik etti.
 
Vakfın yardım çalışmalarına bizzat katılan genç şarkıcı, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren çocuklara moral verdi.
Yeni Şarkısını Suriyeli Çocuklarla Söyledi
"Yere Batsın" dijital platformlarda
 
Söz ve müziği Resul Aydemir, aranje ve mix-masteringi Caner Aksoy imzası taşıyan ve klibi dijital platformlarda yayınlanan "Yere Batsın" şarkısının klip yönetmenliğini Ali Şahinvari üstlenmiş.
 
Bugüne kadar yurt içi ve dışında birçok organizasyonda sahne alan sanatçı, 2016'da katıldığı bir ses yarışmasında söylediği "Çocukluğum" şarkısıyla tanındı.
 
Yarışma öncesinde de "Misal" adıyla rap şarkıları yazan ve söyleyen Aydemir'in "Mahşer Tepesi", "Çocukluğum", "Ülkemde Her An Doğar Kahramanlar" ve "Vur Mehmedim" şarkısının da arasında bulunduğu rap şarkıları, özellikle gençler tarafından ilgi görüyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir