Türk İşi Dondurma Filmi Sinemalarda

Yönetmen
Can Ulkay'ın
Türk İşi Dondurma
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Can Ulkay'ın dram türündeki Türk İşi Dondurma Filmi 15 Mart Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Film, Birinci Cihan Harbi patlak verdiğinde, hayatlarını sürdürdükleri Avustralya'da, milli mücadeleye katkı vermeye çalışan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor.
 
Yönetmen koltuğunda daha önce Ayla filminin de yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Türk İşi Dondurma filmi en az Ayla filmi kadar izleyicinin ilgisini çekecek bir film.
 
Başrollerinde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu'nun bulunduğu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.
 
Senaryosu Gürkan Tanyaş'a ait dönem filminin yapımcılığını "Ayla", "Müslüm" ve "Çiçero" gibi son dönemin başarılı yapımlarına imza atan Mustafa Uslu üstlenmiş.
 
Yönetmen koltuğunda daha önce Ayla filminin de yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Türk İşi Dondurma filmi en az Ayla filmi kadar izleyicinin ilgisini çekecek bir film.
 
Filmin Konusu
 
Türk İşi Dondurma filmi, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir