blank

Nur Ulubil‘in Resim ve Heykel Sergisi

blank“Rüya Kenti, İstanbul”
 
Nur Ulubil‘in
Resim ve Heykel Sergisi
Galeri İdil’de
 
“Rüya Kenti, İstanbul” adlı, Nur Ulubil‘in resim ve heykel sergisi, Nişantaşı Galeri İdil’de açıldı.
 
21 Eylül 2018 Cuma akşamına kadar gezilebilecek sergide, 48 yağlıboya resim ve 5 bronz heykel sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
blankHekimliğinin yanı sıra ressam ve heykeltıraş olan Dr. Nur Ulubil‘in, son dönem çalışmalarını yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.
 
Genel olarak İstanbul manzaralarını tuvallerine başarı ile aktaran ve bu nedenle sanat dünyasında adı “İstanbul ressamı” olarak anılan Nur Ulubil, sergisi için söyle konuştu:
 
blank“Temalarımı İstanbul’un bir film platolarını andıran eşsiz güzellikteki sokakları ve semtleri oluşturuyor. Her geçen gün büyük bir hızla tarihin karanlıklarına gömülen ve yerini beton yığınlarına bırakan bu görüntüleri ölümsüzleştirmeyi bir insanlık, bir ressamlık görevi olarak görüyorum.  Bu nedenle de resimlerim ilgi görüyor”
 
blankNur Ulubil; 1942 yılında Manisa’da doğdu.
 
İlk, orta ve lise eğitimini Işık Lisesi’nde tamamladı. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam etti ve 1968 de mezun oldu. 2 sene İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde asistanlık yaptı. Daha sonra kariyerine Şişli Etfal Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak devam etti. Şişli Etfal Hastanesi’ndeki çalışmasını özel muayenehanede sürdürdü.
 
blank2000 yılında Levent’te Natuk Birkan Sanat Okulu’nda tahta boyama ve strok kurslarına devam etti.
 
Şiva Movasaghi Atölyesi, Zühal Karaçengel Atölyesi, Gülay Sevsevil Atölyesi’nde çalıştı.
 
Japon el sanatlarına duyduğu ilgiden dolayı Türk – Japon Kadınları Dosluk Derneği’ne üye oldu ve Yurdanur Üzümcü Atölyesi’nde çalıştı.
 
 
blankblankblankblank
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir