blank

Nuh Tepesi Filmi Sinemalarda

Nuh Tepesi Filmi afiş 1Yönetmen
Cenk Ertürk’ün
Nuh Tepesi Filmi 
Sinemalarda
 
Yönetmen Cenk Ertürk’ün dram türündeki Nuh Tepesi filmi sinemalarda.
 
Nuh Tepesi Filmi  6 Mart  2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Nuh Tepesi Filmi, babasının son dileğini yerine getirmeye çalışan bir gencin hikâyesini anlatıyor.
 
Nuh Tepesi Filmi afiş 2Filmin başrollerinde Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu var.
 
Yönetmen Cenk Ertürk’ün  senaryosunu da yazdığı filmin  görüntü yönetmenliğini  Federico Cesca yaptı.
 
Filmin müzikleri ise Leon Gurvitch imzası taşıyor.
 
Filmin Galası
 
Tribeca ile Altın Koza Film Festivali'nin de arasında bulunduğu ulusal ve uluslararası festivallerden ödüllerle dönen Nuh Tepesi filmiinin galası yapıldı.
 
Yönetmen Cenk Ertürk, Vadİstanbul AVM'deki gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu. Cenk Ertürk, çok heyecanlı olduğunu söyleyerek, " Yazmaya başladığım ilk günden itibaren, hayalini kurduğum isimlerle çalıştım. İlk filmini çeken bir yönetmen olarak, büyük bir şans ve onurdu benim için, Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür, Arın Kuşaksızoğlu ve diğer oyuncu arkadaşlarımla çalışmak. " dedi.
 
Başrol oyuncusu Haluk Bilginer, senaryoyu ilk okuduğu anda çok beğendiğine dikkati çekti: "Ne olursa olsun, bu filmde oynamak istediğimi söyledim. Ne mutlu ki tarihler ayarlanabildi ve oynadım. Çok severek çalıştım. Umarım seyirciyle buluştuğunda, onlar da sever filmi."
 
Oyuncu Hande Doğandemir, "Harika bir kadroyla olmak, benim için gurur verici. İlk okuduğumda çok heyecanlandığım bir hikaye olmuştu. O yüzden içinde yer bulmaktan çok mutluyum. Umarım herkes sever, beğenir."  dedi
 
Filmde canlandırdığı rolüyle Tribeca ve Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görülen Ali Atay da inanılmaz bir ekiple çalıştıklarını vurguladı.
 
Başarılı oyuncu Mehmet Özgür ise "En önemlisi, yaptığımız işin, geleceğe bıraktığımız, çok düzgün bir miras olduğunu düşünüyorum." dedi.
 
Filmin Konusu
 
Nuh Tepesi filmi, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikâyesini anlatıyor.
 
Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul'dan memleketleri Bursa'ya doğru yola koyulur. Ömer'in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir.
 
Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir.
 
Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir